Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 558
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Zmiany w ofercie biletowej Kolei Dolnośląskich

Piątek, 31 sierpnia 2018, 15:34
Autor: red
REGION: Zmiany w ofercie biletowej Kolei Dolnośląskich
Fot. archiwum
Od pierwszego września wprowadzonych zostało wiele zmian w ofertach biletowych Kolei Dolnośląskich.

Przedstawiamy większość z nich:

Największa zmiana zaszła w regulaminie oferty Dobry Bilet, który pozostaje dla relacji: Dzierżoniów – Świdnica; Jawor – Legnica; Jelenia Góra – Szklarska Poręba; Piechowice – Szklarska Poręba oraz Strzegom – Świdnica. Dla pozostałych relacji wprowadzona została nowa oferta biletowa „Taryfa Aglomeracyjna”, która zakłada wprowadzenie jednolitej taryfy wokół największych miast województwa: Wrocławia, Wałbrzycha, Jeleniej Góry oraz Kłodzka.

Kolejna zmiana dotyczy biletu „Podróżuj z KD”, który od 1 września będzie nosił nazwę „Weekend z KD”. Okresy obowiązywania biletu pozostają bez zmian. Wprowadzona została również nowa oferta pn. „Kibicuj z KD”. Ma ona ujednolicić zasady obowiązywania wszystkich klubów piłkarskich, z którymi Koleje Dolnośląskie współpracują.

Od początku miesiąca nie będą już honorowane bilety Polregio według ofert: REGIOkarnet; Bilet Turystyczny; Bilet Turystyczny + Czechy; Razem w Polskę Standard oraz Razem w Polskę Komfort. Zlikwidowany został również Bilet Jednodniowy ČD, Bilet z ceną zryczałtowaną („BZZ”, który dublował bilety weekendowe) oraz oferta „Razem do Skalnego Miasta” a w „Taryfie Polska-Czechy”, od 3 września, nie ma też możliwości przejazdu do Trutnova i Adršpachu.

Wszystkie bilety zakupione w przedsprzedaży przed 1 września 2018 r. zachowują ważność.

Zaprzestanie honorowania REGIOkarnetu, Biletu Turystycznego i Razem w Polskę.

Przeprowadzone badania marketingowe wykazały, że oferta weekendowa „Bilet turystyczny” cieszy się niskim zainteresowaniem ze strony osób korzystających z pociągów KD – w ciągu miesiąca z przejazdów na podstawie tych biletów korzystało ok. 35 osób (ok. 8 w każdy weekend), natomiast dla porównania z oferty weekendowej „Podróżuj z KD” – około 400 osób w każdy weekend.

Podobnie niskim zainteresowaniem cieszyły się oferty REGIOkarnet oraz „Razem w Polskę”. Ponadto dalsze honorowanie tych biletów nie znajdowało uzasadnienia ekonomicznego ze względu na bardzo niskie wynagrodzenie KD z tego tytułu. Pragniemy również zauważyć, że honorowanie to miało jednostronny charakter – oferta „Podróżuj z KD” nie jest bowiem honorowana w Przewozach Regionalnych. Obecnie do przejazdów wielokrotnych pociągami KD uprawnia szereg różnego rodzaju ofert – dzięki wprowadzonej zmianie liczba tych ofert ulegnie znacznemu zmniejszeniu, dzięki czemu oferta taryfowa KD stanie się bardziej przejrzysta (obowiązywać będą dwa podstawowe rodzaje biletów na przejazdy wielokrotne: WBS (Wspólny Bilet Samorządowy) za 38 zł – na 24 godziny, Weekend z KD za 35 zł– na weekend) – dla porównania REGIOkarnet kosztował 75 zł i uprawniał do przejazdów w trzy wybrane dni. Nadal pozostanie szeroki asortyment ofert Przewozów Regionalnych, honorowanych w pociągach KD - cała taryfa podstawowa, oferty „Ty i 1,2,3…”, „REGIO Senior”, honorowane również będą bilety wydane na podstawie REGIO Karty (Taryfa RAZEM).

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group