Piątek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 545
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zmiany w organizacji ruchu podczas Święta Zmarłych w Świdnicy

Środa, 25 października 2017, 13:12
Autor: red
Świdnica: Zmiany w organizacji ruchu podczas Święta Zmarłych w Świdnicy
Fot. UM Świdnica
Od wtorku, 31 października wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu w okolicach świdnickich cmentarzy.

Przypominamy, że trwają prace drogowe przy ul. Przyjaźni, z uwagi jednak na zbliżające się święto przejazd w tym rejonie miasta będzie możliwy. Ruch pojazdów w rejonie ulic: Śląska - Przyjaźni – Zielona będzie odbywał się po trójkącie tworzonym przez te ulice - jednokierunkowo. Taka organizacja ruchu zaplanowana jest aż do 5 listopada. Po tym terminie wprowadzone zostaną zmiany związane z kolejnym etapem prac przy ul. Przyjaźni.

Świdniczanie będą mogli dojść na cmentarz przy ul. Brzozowej od strony parkingu przy ul. Śląskiej lub ulicą Brzozową. Wjazd w ulicę Brzozową od 27 października do 2 listopada będzie otwarty tylko dla pojazdów służb miejskich i niepełnosprawnych. Parkingi dodatkowe zlokalizowane zostaną:
- na łączce – dojazd z parkingu przy ul. Śląskiej (wyjazd wyłącznie w prawo),
- na ul. Sportowej - parkowanie jednostronne,
- na ul. Bokserskiej - parkowanie jednostronne,
- na części ul. Śląskiej (od ul. Zielonej do ul. Przyjaźni) - parkowanie jednostronne.

W rejonie cmentarza przy ul. Słowiańskiej obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania się na jezdni. Dopuszczone będzie parkowanie pojazdów na trawie, na poboczu po stronie przeciwnej do cmentarza oraz pomiędzy wiaduktem a ul. Bobrzańską. Podobnie sytuacja wyglądać będzie również przy ul. Bobrzańskiej (na odcinku do ul. Trzeboszańskiej), tam również parkować będzie można tylko na poboczu.

Przy ul. Kazimierza Odnowiciela, blisko bramy wejściowej na cmentarz, zlokalizowany będzie tymczasowy przystanek dla autobusów MPK. W rejonie tego cmentarza organizacja ruchu pozostanie bez zmian.

Wzmocnione zostaną również siły porządkowe, które będą pomagać w sprawnym przemieszczaniu się pojazdów oraz parkowaniu. Do kierowców apelujemy o większą samodyscyplinę i zwracanie uwagi na zmienione oznakowanie.

Serdecznie zachęcamy mieszkańców Świdnicy do pozostawienia swoich samochodów i skorzystania z komunikacji miejskiej. W środę, 1 listopada przejazd autobusami będzie bezpłatny dla wszystkich pasażerów. Przygotowany został również specjalny rozkład jazdy o zwiększonej częstotliwości kursowania linii komunikacyjnych obsługujących rejon cmentarzy.

Tego dnia obowiązywał będzie następujący rozkład jazdy:

- autobusy linii nr: 50, 51,52, 53 – będą jeździć z częstotliwością co 15 minut. Pierwszy kurs linii 50 i 52 będzie po godz. 7.00, a ostatnie o godz. 19.35 i 20.13.

- autobusy linii nr 6 – w godzinach od 8:30 do 17:00 jeździć będą co 20 minut. W przedziale czasowym do godz. 08:30 oraz po godz. 17.00 kursy wykonywane będą według rozkładu jazdy jak na sobotę. W tym dniu ostatni kurs na trasie: E. Plater – Kopernika zostanie wykonany o godz. 22.20, Inżynierska/Kopernika - E. Plater o godz. 22.14

- autobusy linii nr 30 – wszystkie kursy z zajazdem na ul. Słowiańską

- autobusy linii nr 10 - wszystkie kursy z zajazdem na ul. Strzelińską

Dla pozostałych linii miejskich oraz linii zamiejskich będzie obowiązywał rozkład jazdy na niedzielę i święta.

Od wtorku, 31 października do czwartku, 2 listopada wprowadzone zostaną dodatkowe przystanki zastępcze:

- przy ul. Zielonej (dla linii 30, 51 i 52 jadących w kierunku ul. Słowiańskiej)

- przy ul. Kazimierza Odnowiciela (na wysokości cmentarza dla linii 6, 50, 51, 52,53).

Przystanki przy ul. Przyjaźni są wyłączone z ruchu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group