Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 1129
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: Zmiany w Parku Osiedlowym

Piątek, 2 kwietnia 2021, 13:44
Autor: red
Świebodzice: Zmiany w Parku Osiedlowym
Fot. UM Świebodzice
Świebodzicki Park Osiedlowy to drugi po Sportowym obiekt budowany na Osiedlu Piastowskim.

Zlokalizowany jest w pobliżu zabudowy mieszkaniowej jedno i wielorodzinnej co pozwoli wykorzystać potencjał tego miejsca pod kątem zwiększenia wartości przyrodniczych miasta, jak i włączenia terenu do programu rekreacyjnego.

Na poprawę mikroklimatu wpływać będą trzy ogrody deszczowe z grupą ozdobnych roślin zielnych o łącznej powierzchni 130 m2. Zaplanowano posadzenie łącznie 58 szt. drzew, 459 szt. krzewów, 744 szt. bylin i traw ozdobnych. W kompozycji przestrzennej zieleni został posadzony w formie solitera (dominanty) platan klonolistny. Dzieci będą mogły bawić się między innymi na placu zabaw o nawierzchni poliuretanowej, będzie tam także zestaw zabawowy do wspinaczki, huśtawka „bocianie gniazdo” oraz pierwsza w mieście trampolina. Osoby nieco starsze będą mogły poćwiczyć na urządzeniach siłowni zewnętrznej. Na terenie parku ścieżki zostały wykonane z kruszywa mineralnego. Teren parku będzie oświetlony i monitorowany.

Aby mieszkańcy mogli wypoczywać i relaksować się w parku pozostało jeszcze zamontowanie elementów małej architektury takich jak kosze, ławki oraz pozostałe urządzenia tj. dla dzieci do zabaw, a także do ćwiczeń itp. Natomiast w zakresie zieleni wykonawca wykona nasadzenia krzewów i bylin oraz wysieje trawy w miejscu trawników.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group