Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 962
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Imbramowice: Zmiany w systemie edukacji – konsultacje z mieszkańcami

Niedziela, 11 grudnia 2016, 13:35
Aktualizacja: 13:37
Autor: red
Imbramowice: Zmiany w systemie edukacji – konsultacje z mieszkańcami
Fot. UM Żarów
Mieszkańcy Imbramowic, Pożarzyska, Marcinowiczek, Gołaszyc, Tarnawy, Siedlimowic i Bukowa oraz rodzice uczniów uczęszczających do Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach zadecydują, w jakim modelu szkoły, od nowego roku szkolnego będą się uczyć dzieci.

Było to kolejne spotkanie dotyczące zmian, jakie wynikają z wdrażanej reformy oświatowej. Nową koncepcję organizacji placówki przedstawił mieszkańcom burmistrz Leszek Michalak. Rodzice do wyboru mają dwa warianty.

Pierwszy z nich zakłada przekształcenie szkoły w filię Szkoły Podstawowej w Żarowie i objęcie klas I-VI wraz z oddziałem przedszkolnym. Druga alternatywa to przekształcenie Szkoły Podstawowej w Imbramowicach w szkołę podstawową I-VIII z oddziałem przedszkolnym. O tym, w jakim systemie, od nowego roku szkolnego funkcjonować będą szkoły zadecydują sami rodzice. Podczas spotkania otrzymali ankiety, w którym będą mogli dokonać wybranego przez siebie nowego modelu szkoły.
- Dziś przedstawiamy Państwu dwa najbardziej realne warianty funkcjonowania szkoły w Imbramowicach. Dlatego tak ważny jest dla nas Państwa głos w tej sprawie. To Wy, drodzy rodzice i Wasze dzieci znacie to miejsce najlepiej. I to Wy powinniście dokonać wyboru, w jakim modelu szkoły chcecie, aby Wasze dzieci mogły się uczyć - mówił podczas spotkania burmistrz Leszek Michalak.

O dotychczasowym funkcjonowaniu Szkoły Podstawowej im. UNICEF w Imbramowicach mówiła także dyrektor placówki Krystyna Waliszak.
- Każda szkoła to centrum społeczności lokalnej. Wychowujemy i uczymy tutaj dzieci. Uczniowie osiągają sukcesy, a nas nauczycieli i rodziców napawa to wielką dumą. Nie byłoby ich zapewne, gdyby nie bardzo dobra współpraca z rodzicami, społecznością lokalną i organem prowadzącym.

W sali, gdzie odbywało się spotkanie z rodzicami oraz mieszkańcami wsi nie zabrakło także radnych Rady Miejskiej, radnej powiatu świdnickiego Urszuli Ganczarek, proboszcza parafii w Imbramowicach ks. Ryszarda Mencel, przedstawicieli Rady Rodziców oraz sołtysów wsi.

Rodzice mają czas do jutra, aby wrzucić do urny pozostawionej w Szkole Podstawowej w Imbramowicach swoją decyzję. Ci, którzy nie byli obecni na spotkaniu także mogą się w tej sprawie wypowiedzieć i pobrać ankietę ze szkolnej placówki, przy ul. Żarowskiej 45 w Imbramowicach. W poniedziałek ankiety trafią do Urzędu Miejskiego w Żarowie. Zostaną następnie omówione na obradach Komisji ds. Oświaty i Kultury Rady Miejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group