Niedziela, 28 listopada
Imieniny: Grzegorza, Zdzisława, Stefana
Czytających: 973
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/Świebodzice: Zmień ogumienie – ratuj planetę

Niedziela, 19 września 2010, 8:09
Aktualizacja: Poniedziałek, 20 września 2010, 6:34
Autor: KO
Świdnica/Świebodzice: Zmień ogumienie – ratuj planetę
Fot. UM Świebodzice
„Oszczędź sobie i środowisku – spalaj kalorie, a nie benzynę” i „Na krótkie dystanse wybierz inne ogumienie” – oto hasła tegorocznego Europejskiego Dnia bez Samochodu. Świdnica i Świebodzice aktywnie włączają się w obchody.

Dzień bez czterech kółek zaplanowano na środę, 22 września.

W Świdnicy bawić się od rana będą dzieci z klas 0-3 na parkingu przed Urzędem Miejskim (ul. Armii Krajowej 49). Od godz. 9.00 maluchy będą tworzyły z tektury swoje własne ekologiczne pojazdy. Godzinę później rozpocznie się konkurs dla starszych uczniów podstawówek: w Miasteczku Rowerowym Szkoły Podstawowej nr 8 (ul. Wałbrzyska 39) będą oni mogli zdobywać atrakcyjne nagrody. Przy SP nr 8 od godz. 10.00 do 13.00 świdnicka policja będzie bezpłatnie znakowała rowery wszystkim chętnym.

Skoro to będzie dzień w rowerem w roli głównej, nie może obyć się bez ewolucji na świdnickim skateparku. Pokazy akrobacji na rowerach, rolkach i deskorolkach zaplanowano na godz. 12.00-13.00.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do wzięcia udziału w Happeningu Rowerowym zorganizowanym w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu – mówi Agnieszka Bielawska-Pękala, rzecznik prasowy świebodzickiego magistratu. - Impreza odbędzie się 22 września o godz. 11.00 na placu przy ratuszu miejskim. Zapraszamy wszystkich uczestników na rowerach oraz w kaskach. 

Przez dwie godziny można będzie dekorować swój rower (przybory zapewnia Urząd Miejski w Świebodzicach) i wziąć udział w quizie prowadzonym przez straż miejską. W programie również pokaz pierwszej pomocy, konkursy rowerowe, znakowanie rowerów zabezpieczające przed kradzieżą, a także rozstrzygniecie konkursów plastycznych i rozdanie wszystkim uczestnikom certyfikatów uczestnictwa w Happeningu Rowerowym. A co najważniejsze: każdy będzie mógł przejechać wspólnie z innymi cyklistami ulicami miasta. Trasa przejazdu: Rynek (start), Kopernika, przejście przez DW 374, Mickiewicza, Browarową, Świdnicką DW 373, Kolejową, Wolności DW 371, Strzegomską DW 374, Żeromskiego, Rynek (meta).

W Świebodzicach pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej po okazaniu prawa jazdy będą mogli podróżować bezpłatnie. - W ten sposób w naszą akcję włączają się Dolnośląskie Linie Autobusowe, które świadczą usługi przewozowe w mieście – tłumaczy Agnieszka Bielawska-Pękala. - A Straż Miejska zamiast mandatów już na kilka dni przed happeningiem będzie wkładać kierowcom za wycieraczki ulotki propagujące akcję.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group