Środa, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 832
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica/REGION: Zmienili nazwę ulicy

Czwartek, 1 września 2022, 15:23
Autor: red
Świdnica/REGION: Zmienili nazwę ulicy
Fot. UM Świdnica
Minęło ponad sześć miesięcy wojny na Ukrainie ale i sześć miesięcy pomocy, jaką miasto Świdnica, indywidualni mieszkańcy i firmy kierują w stronę rodzin z Ukrainy.

Zaraz po wybuchu wojny ruszył punkt pomocy przy ulicy Długiej 33. Tam dostarczano dary, które później przekazano m.in. do Niżyna - miasta partnerskiego Świdnicy. Z wdzięczności za okazane wsparcie Rada Miejska Niżyna zmieniła nazwę jednej z ulic na cześć Świdnicy.

–Urząd Miasta Niżyn ma przyjemność poinformować, że 29 sierpnia na posiedzeniu rady miejskiej postanowiono zmienić nazwę jednej z ulic miasta Niżyn na cześć waszego miasta Świdnicy. Ta inicjatywa jest wyrazem głębokiej wdzięczności Niżyna dla mieszkańców Waszego miasta za solidarność i pomoc, jakiej nam udzieliła wasza społeczność podczas aktywnej fazy działań wojennych. Dzięki Waszemu wsparciu Niżynowi udało się uniknąć katastrofy humanitarnej, pomóc najsłabszym grupom mieszkańców naszego miasta a także Siłom Zbrojnym Ukrainy i Obrony Terytorialnej – napisał w liście burmistrz miasta Oleksandr Kodoła.

Do Niżyna przekazano m.in.: lekarstwa, zestawy opatrunkowe, jedzenie, powerbanki, latarki, koce termiczne, śpiwory i karimaty.

–Bardzo wzruszyła mnie ta decyzja władz ukraińskiego miasta. Wierzę, że wkrótce w Waszych miastach, domach, sercach zapanuje pokój. To marzenie Wasze i nasze. Wiemy, że wtedy także potrzebna będzie pomoc. Będziemy wówczas także z Wami. Pozdrawiam najserdeczniej! Trzymajcie się! Jesteście bohaterskim narodem – odpowiedziała prezydent Świdnicy, Beata Moskal-Słaniewska.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group