Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 919
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa: Zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych w Polsce

Poniedziałek, 12 maja 2014, 14:24
Aktualizacja: Wtorek, 13 maja 2014, 4:56
Autor: MDvR
Warszawa: Zmierzyli się z najlepszymi z najlepszych w Polsce
Fot. użyczone
Podopieczni Zespołu Placówek Opiekuńczo–Wychowawczych mieszczącego się przy ulicy Serbskiej w Świdnicy wystąpili w Warszawie w piłkarskich Mistrzostwach Polski Domów Dziecka. Drużyna prowadzona przez Radosława Nalewajko mimo, że była najmłodszą w całej stawce 32 zespołów, zdołała wygrać dwa spotkania, do awansu do fazy finałowej brakło niewiele.

To było dla dzieciaków fantastyczne przeżycie, zagrały w piłkę z zawodnikami z całej Polski i zwiedziły do tego stolicę. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że mogliśmy uczestniczyć w tych mistrzostwach i w duchu fair-play mierzyć się z najlepszymi zespołami w naszym kraju. Chciałbym serdecznie podziękować klubowi piłkarskiemu Polonia-Stal Świdnica za przygotowanie zawodników do turnieju, Tomaszowi Mojsie z Jako Sport za ufundowanie strojów sportowych, Rafałowi Ząbczykowi za przygotowanie prowiantu na wyjazd, Wiesławowi Żurkowi, prezesowi Fundacji Wspierania Sportu „Łączy nas Football”, Jarosławowi Solarzowi z Agencji Menadżerskiej SOLSPORT, Joannie Pieła z Makro Wałbrzych, a także trzem osobom anonimowym, które zdecydowały się wpłacić pieniążki na konto wspomagające nasz wyjazd do Warszawy. Dziękuję też wszystkim kibicom za wsparcie – mówi szczęśliwy Radosław Nalewajko.

Nasza drużyna trafiła do jednej grupy razem z zespołami ze Szczecina, Katowic, Łodzi i Słupska. Świdniczanie będący zdecydowanie najmłodszym teamem całych mistrzostw przegrali po 0:6 ze Sternikiem Szczecin i Stanicami Katowice, a także wygrali 4:0 z Happy Kids Łódź i 2:0 z Gryficami Słupsk zajmując trzecie miejsce w swojej grupie. Najmłodszym zawodnikiem turnieju był ośmioletni Mateusz Szrejder występujący na co dzień w drużynie orlików Polonii-Stali Świdnica prowadzonej przez Szymona Majcherczyka. Nasz młody zawodnik w turnieju rywalizował ze znacznie starszymi oponentami, gdyż Mistrzostwa Polski Domów Dziecka rozgrywane w Warszawie prowadzone były w kategorii wiekowej: rocznik 1997 i młodsi.

Skład świdnickiej ekipy: Paweł Witkowski, Adam Dudzic, Michał Dudzic, Wojciech Dudzic, Dawid Maciejewski, Sebastian Maciejewski, Kacper Słomiński, Michał Słomiński, Kacper Jędrosek, Jakub Szrejder, Mateusz Szrejder. Trener drużyny: Radosław Nalewajko, kierownik: Andrzej Masłowski. Zespół Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych przy ulicy Serbskiej w Świdnicy kierowany jest przez dyrektor Iwonę Pawlos.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group