Niedziela, 16 czerwca
Imieniny: Anety, Justyny
Czytających: 1324
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Strzelce: Zmodernizują jadalnię

Czwartek, 1 lipca 2021, 17:19
Autor: red
Strzelce: Zmodernizują jadalnię
Fot. UG Marcinowice
Ponad 22 tysiące zł na modernizację szkolnej jadalni w Strzelcach.

25 czerwca 2021 r. Gmina Marcinowice podpisała umowę z Wojewodą Dolnośląskim, na podstawie której Gminie udzielono wsparcie finansowe w formie dotacji w kwocie 18.339,26 zł na doposażenie lub poprawę standardu pomieszczenia przeznaczonego do spożywania posiłków (jadalni), w szkole w której funkcjonuje wyłącznie jadalnia. Wkład własny Gminy Marcinowice to kwota 4.584,83 zł. Całkowity koszt zadania wyniesie 22.924,09 zł.

Zadanie realizowane będzie w ramach modułu 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu” dotyczącego wspierania w latach 2019-2023 organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w zapewnieniu bezpiecznych warunków nauki, wychowania i opieki przez organizację stołówek i miejsc spożywania posiłków.

W ramach ww. przedsięwzięcia w Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach planuje się modernizację funkcjonującej wydawalni posiłków, jadalni wraz z pomieszczeniem do mycia rąk i stworzenie w ich miejscu zmywalni i wydawalni.

Wsparcie finansowe zostanie wykorzystane na usługi adaptacyjno – remontowe (usługi budowlane – wykonanie ścianek działowych, drzwi, lady, wykonanie usług hydraulicznych i elektrycznych) wraz z zakupem niezbędnych materiałów oraz sprzętów, w tym umywalki, baterii, szafki, lad, rolet, drzwi, podgrzewacza wody, lampy (zakupy wliczone w koszt jednostkowy usługi remontowo-hydrauliczno-elektryczno-modernizacyjnej – tabela Kalkulacja kosztów realizacji zadania wiersz 1).

Pomieszczenie do mycia rąk zostanie przystosowane na potrzeby zmywalni (stanowisko z roletą i ladą do odbioru brudnych naczyń, zlewozmywak z dostępem do ciepłej wody, instalacja zmywarko – wyparzarki).

Wydawalnia posiłków zostanie oddzielona od części jadalnej ladą z zamykaną roletą. W niej też zostaną wstawione szafki na naczynia oraz zainstalowana umywalka do mycia rąk. Zarówno zmywalnia, jak i wydawalnia będą pomieszczeniami zamkniętymi dla klientów, otwartymi wyłącznie dla wyznaczonego personelu. W oknie wydawalni pojawi się moskitiera.

Zakupione zostaną m.in.: zmywarko – wyparzarka, zastawa, kubki, sztućce, chochle, pojemniki na odpadki, kosz na śmieci, dozownik ręczników papierowych, dozownik mydła, serwetniki.

Tak zmodernizowane pomieszczenia oraz nowe wyposażenie przyczyni się do wzrostu liczby dzieci korzystających z ciepłego posiłku w szkole oraz znacznie podniesie standard jego spożywania.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group