Czytających: 2023

Świdnica: Znakomity turniej w wykonaniu świdnickich ekip

Wtorek, 3 sierpnia 2010, 21:21
Aktualizacja: 21:25
Międzynarodowy turniej piłkarski Silesian Cup 2010 już za nami. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się młodzi piłkarze świdnickich zespołów.

W rozgrywanym między 28, a 31 lipca turnieju wzięło udział 21. ekip podzielonych na cztery kategorie wiekowe: U10, U11, U13 oraz U15. W dwóch pierwszych błysnęli piłkarze Gryfa Świdnica zajmując drugie lokaty. W klasyfikacji U10 świdniczanie po karnych przegrali z MOSiR-em Piła, a wśród zawodników do jedenastego roku życia musieli uznać wyższość jedynie faworytów tej kategorii reprezentantów Szkoły Mistrzostwa Sportowego z Łodzi.

W starszych kategoriach prym wiedli piłkarze broniący barw Polonii/Sparty Świdnica. Wśród grupy U15 świdniczanie w finale pokonali Lechię Dzierżoniów 1:0. Najbardziej jednostronnym finałem turnieju, było spotkanie pomiędzy Polonią/Spartą Świdnicą a Victorią Świebodzice. Biało-zieloni rozbili świebodziczan 6:0 zapewniając sobie tym samym zwycięstwo w klasyfikacji U13. Wszystkie bramki w tym spotkaniu zdobył Robert Myrta.

– To były dla nas świetne zawody, pokazaliśmy się z jak najlepszej strony. Byliśmy dobrze przygotowani do turnieju strzelając wiele atrakcyjnych bramek. Na uwagę zasługuje mecz finałowy w kategorii U13, w którym ograliśmy Victorię Świebodzice w stosunku 6:0. W tych zawodach nie było mocnych przede wszystkim na Roberta Myrtę, a to co zrobił w finale nie wymaga komentarza – ocenia Tomasz Idziak, trener trampkarzy ekipy Polonii/Sparty Świdnica.