Podczas przeszukania mężczyzny, w jednej ze skarpetek, funkcjonariusze znaleźli woreczek strunowy z białą substancją. Po przebadaniu okazało się, że jest to amfetamina. 43-latek miał przy sobie kilka porcji tego narkotyku, jednak – jak się okazało – nie był to jego jedyny „zapas”.
W toku dalszych czynności, podczas przeszukania mieszkania oraz pomieszczeń piwnicznych należących do mężczyzny, policjanci ujawnili i zabezpieczyli znaczne ilości amfetaminy. Łącznie funkcjonariusze przejęli blisko 415 gramów tego środka odurzającego.
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Świdnicy, gdzie usłyszał zarzuty. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Świdnicy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Jak ustalono, 43-latek dopuścił się tego czynu w warunkach powrotu do przestępstwa, będąc wcześniej prawomocnie skazanym za podobne przestępstwo narkotykowe.
Mężczyzna odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności.












