Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 743
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Znamy mistrza

Środa, 31 stycznia 2024, 8:47
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Żarów: Znamy mistrza
Fot. UM Żarów
Ostatnia kolejka zadecydowała o tytule mistrzowskim Żarowskiej Ligi Futsalu Electrolux Cup. Pierwsze miejsce, premiowane grą w finale dolnośląskim, mogły zająć Cannabis oraz Ciubasa Team.

W lepszym położeniu znajdowali się piłkarze Cannabis, którym do mistrzowskiej gwiazdki potrzebny był zaledwie remis w pojedynku z LKS Marcinowice. Aby marzyć o zwycięstwie w rozgrywkach Ciubasa Team musiał pokonać ubiegłorocznego triumfatora i mistrza Dolnego Śląska Regionalnych Lig Futsalu, Wektor Świdnica oraz liczyć na porażkę lidera Cannabis.

Zawodnicy Cannabis wyszli na parkiet bardzo zmotywowani. Szybko strzelone dwie bramki ustawiły przebieg konfrontacji. LKS Marcinowice przyzwyczaił nas przez cały sezon do bardzo ambitnej gry. Nie inaczej było i tym razem. Debiutanci gonili wynik, jednak tego dnia Cannabis był nie do zatrzymania. Ostatecznie lider zwycięża 6:3 i triumfuje w całych rozgrywkach.

Kwestia zajęcia drugiego miejsca pozostała otwarta wciąż dla wielu drużyn. W bezpośrednim pojedynku o tytuł wicemistrzowski spotkali się Ciubasa Team i Wektor Świdnica. Wektor musiał to spotkanie wygrać, Ciubasa Team potrzebował zaledwie remisu. Debiutanci nadawali ton rywalizacji. Wektor mógł jedynie przyglądać się poczynaniom przeciwnika. Gromkie brawa po efektownych bramkach tylko napędzały piłkarzy Ciubasa Team. Zwycięstwo 5:2 dało tytuł wicemistrzowski. Wektor Świdnica tym razem musiał zadowolić się trzecią pozycją.

Mistrz żarowskich rozgrywek Cannabis pod koniec lutego wystąpi w wojewódzkim finale regionalnych lig futsalu, którego organizatorem będzie Dolnośląski Związek Piłki Nożnej.

Po rocznej przerwie tytuł najlepszego strzelca wraca do Jakuba Smutka z Zebry Team. Najlepszym bramkarzem wybrano fenomenalnego Łukasz Piechurskiego, reprezentującego barwy Cannabis. Tytuł najlepszego zawodnika powędrował do Michała Matuszaka z LKS Marcinowice.

Nagrody wręczała zastępca dyrektora Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Żarowie Anna Suchodolska, która jednocześnie zamknęła 16. edycję rozgrywek. - Bardzo się ciszę, że tak licznie wzięliście udział w naszych rozgrywkach. Gratulując zwycięzcom, gratuluję tak naprawdę wszystkim drużynom. Nie sposób zapomnieć o naszym sponsorze głównym, firmie Electrolux Żarów. To dzięki nim, możemy od lat emocjonować się piłką nożną, tym razem w wydaniu piłki halowej.

Skład zwycięzców – Cannabis: Łukasz Piechurski, Michał Czernicki, Jakub Rosiak, Mateusz Piskorski, Mateusz Mróz, Kacper Matwiejko, Kacper Jędras, Emil Gliwa, Emil Migas, Igor Ratajczak, Michał Rosiak.

Organizatorem wydarzenia było Gminne Centrum Kultury i Sportu w Żarowie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group