Niedziela, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 899
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znamy wykonawcę przebudowy ulicy Kraszowickiej

Czwartek, 5 kwietnia 2018, 9:03
Aktualizacja: 10:04
Autor: red
Świdnica: Znamy wykonawcę przebudowy ulicy Kraszowickiej
Fot. UM Świdnica
Konsorcjum – Świdnickie Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Sp. z o. o. – lider w partnerstwie z firmą PPUH „DROG–ZIEM” wykonają rozbudowę wraz przebudową ulicy Kraszowickiej – pierwszego z czterech zaplanowanych etapów.

We wtorek, 3 kwietnia prezydent miasta, Beata Moskal-Słaniewska podpisała umowę z prezesem ŚPBDiM – Stanisławem Wroną oraz właścicielem firmy DROG-ZIEM – Zbigniewem Wysoczańskim. Koszt realizacji zadania to ponad 6 mln zł.

Przypomnijmy, że inwestycja obejmuje przebudowę drogi na odcinku od skrzyżowania ulic Kraszowicka/Działkowa/Krótka (wraz z obszarem przejazdu kolejowego) do skrzyżowania z ulicą Przyjaźni (wraz z obszarem skrzyżowania). Wymieniona zostanie konstrukcja jezdni i chodników, wybudowany zostanie asfaltowy ciąg pieszo rowerowy (w tym fragmenty drogi rowerowej) a także odcinkowo dobudowane będą brakujące chodniki. Powstaną miejsca parkingowe w rejonie tzw. „Zatoki Kraszowice”. Droga zostanie wyposażona w zatoki autobusowe z nowymi wiatami, w których znajdą się ławki, kosze na śmieci, gabloty reklamowe i podświetlanie tablice. W ramach zadania zaplanowano również remont przejazdu kolejowego - wymieniona zostanie nawierzchni drogowa. W ulicy Kraszowickiej wykonana zostanie nowa kanalizacja deszczowa oraz oświetlenie drogowe.

Równocześnie będzie prowadzone szereg prac przy sieciach infrastruktury technicznej nie będącej własnością miasta. Firma Tauron zlikwiduje napowietrzną sieć energetyczną, PSG Sp. z o.o. wykona nową sieć gazowniczą, w obszarze zaplanowanych przez miasto prac.

Termin realizacji inwestycji określony w warunkach przetargowych to koniec listopada tego roku. Prace rozpoczną się w drugiej połowie kwietnia, a o utrudnieniach związanych z ich realizacją poinformujemy Państwa w najbliższym czasie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group