Wtorek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 918
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znamy zwycięzców VII „Okiem Młodych”

Niedziela, 14 września 2014, 20:38
Aktualizacja: 20:44
Autor: red.
Świdnica: Znamy zwycięzców VII „Okiem Młodych”
Fot. użyczone
Dziś zakończyła się siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych „Okiem Młodych” w Świdnicy. Siedem nagród trafiło też do laureatów tegorocznej odsłony imprezy.

Już po raz drugi swojego faworyta wybrali osadzeni z Aresztu Śledczego w Świdnicy. Ich nagroda – „Kinematografek” – trafiła do Kamila Iwanowicza za film „Bożena i Paweł”.

Drugi raz obradowało też Międzynarodowe Jury Młodzieżowe. Andrzej Błażewicz, Bartosz Norbert (strona polska), Gabriela Palijovą, Jakub Voves (strona czeska) oraz Johannes Girsule i Martin Zell (strona niemiecka) przyznali nagrodę Adeli Kaczmarczyk za film „O rządach miłości”. Fundatorką nagrody, w wysokości 1500 zł, jest Teresa Świło, poseł na Sejm RP.

Nagrodę publiczności, ufundowaną przez Ligę Kobiet Polskich, koło w Świdnicy, zdobył Tomasz Jeziorski za film „Okienko dobrej Pogody”.

Jury w składzie: Roman Gutek, Maciej Drygas i Adriana Prodeus, postanowiło przyznać cztery nagrody.

Nagrodę Specjalną Jury „za oryginalny koncept, konsekwentną formę filmową i opowieść o ważnym życiowym problemie, zrealizowaną z piorunującym humorem”, otrzymała
Małgorzata Goliszewska za film „I'll Call You When I Get There”.

Nagrodę Specjalną dla Filmu o Szczególnych Wartościach Przyrodniczych w wysokości 3000 zł -ufundowaną przez Nadleśnictwo Świdnica - (z okazji 90-lecia Lasów Państwowych) -
„za obraz trudnej, nieokiełznanej przyrody i obezwładniającego piękna gór, na tle których oglądamy historię ojca i syna podczas himalajskiej wyprawy”, otrzymał Tomasz Jeziorski za film „Okienko dobrej pogody”.

Nagrodę Międzynarodowego Konkursu Szkół Filmowych w wysokości 1500zł, ufundowaną przez Dolnośląską Szkołę Wyższą, „za ciepłą opowieść o miłości matki i syna, mężczyzny do osiemdziesięciu kobiet, zrealizowaną z dużą wprawą oraz niewymuszonym dowcipem”, otrzymał Maciej Buchwald za film „Horoskopy miłości”.

Grand Prix, czyli 3000 zł oraz statuetkę „Złotego Oka” dla najlepszego filmu w Konkursie Polskim – „za wybór fascynującego, nietuzinkowego bohatera i film niejednoznaczny, kryjący tajemnicę, który dotyka bardzo głęboko ludzkiego życia i pasji, żądzy wolności i swoistego uzależnienia, jakim staje się poszukiwanie ekstremalnych doznań”, otrzymała Jagoda Szelc za film „Punkt wyjścia”.

Podczas 36 seansów VII „Okiem Młodych” widzowie zobaczyli 1157 minut i 15 sekund filmów, z czego 342 minuty i 15 sekund trwały bloki konkursowe. Przeprowadzono 6 spotkań, w których łącznie wzięło udział 18 twórców. Dopisała też publiczność – we wszystkich wydarzeniach festiwalowych uczestniczyło ponad 1500 widzów. To nowy rekord „Okiem Młodych”.

Więcej szczegółów Festiwalu: www.okiemmlodych.pl

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group