Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 570
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znani piłkarze znów zjadą do Świdnicy. Pomóżmy 4–letniej Joasi!

Wiadomości: Świdnica
Czwartek, 11 grudnia 2014, 14:22
Aktualizacja: 14:23
Autor: red.
Fot. użyczone
Fundacja Wspierania Sportu "Łączy nas Football" jak co roku organizuje Charytatywny Świąteczny Halowy Turniej Piłkarski, który rozegrany będzie w Świdnicy 21 grudnia – jest to ostatnia niedziela przed Świętami Bożego Narodzenia.

- W ubiegłym przeprowadziliśmy tutaj w Świdnicy taki turniej, który okazał się ogromnym sukcesem. Ze sprzedaży cegiełek i wylicytowanych gadżetów piłkarskich zebraliśmy kwotę 9.300,00 zł, którą przekazaliśmy podopiecznym Świdnickiego Domu Dziecka, sprawiając tym, że na twarzach kilkudziesięciu sierot pojawił się przed Świętami Bożego Narodzenia szeroki uśmiech. O naszym lokalnym przedsięwzięciu informowały nawet media ogólnopolskie (www.laczynasfootball.pl). W tym roku kwotę ewentualnie zebraną w dniu 21.12.2014 r. chcielibyśmy przekazać na leczenie i rehabilitację malutkiej, 4-letniej, bardzo chorej Joasi. Pieniądze będą przeznaczone na jej specjalistyczną, bardzo efektywną, ale kosztowną rehabilitację. Pomimo, że dziewczynka jest bardzo chora to według opinii leczących ją lekarzy i rehabilitantów istnieje szansa na to, że będzie mogła samodzielnie wstać, a w późniejszym czasie poruszać się przy pomocy oczywiście odpowiedniego sprzętu. Aby tak się jednak mogło stać, potrzeba ogromnej pracy rehabilitacyjnej z Joasią i stąd te potrzeby finansowe. W związku z tym co powyżej, jako organizatorzy, aby uzyskać zamierzony cel, to znaczy, aby to przedsięwzięcie przygotować w sposób w pełni profesjonalny, aby miało ono również bardzo szeroki ogólnopolski społecznie pozytywny wydźwięk, w turnieju uczestniczyć będą następujące zespoły: Polonia-Stal Świdnica, Górnik Wałbrzych, Zagłębie Lubin, Lech Poznań – ekipa Piotra Reissa, drużyna Global Boxing Wilczewski, reprezentacja Fundacji „Łączy nas Football” - wyjaśnia prezes Fundacji Wiesław Żurek.

W turnieju wezmą również udział wybitni przedstawiciele innych niż piłka nożna dyscyplin sportowych, np. Paweł Fajdek, przedstawiciele ogólnopolskich mediów sportowych, lokalni i nie tylko politycy oraz piłkarze wielu klubów polskiej ekstraklasy. Podczas imprezy licytowane będą koszulki z autografami najwybitniejszych polskich piłkarzy, m.in. Roberta Lewandowskiego - koszulka Bayernu Monachium, reprezentacyjna koszulka Grzegorza Krychowiaka, reprezentacyjna koszulka Sebastiana Mili, koszulka Artura Sobiecha z Hannoveru 96 z podpisami całego zespołu oraz wiele naprawdę kolekcjonersko bardzo atrakcyjnych koszulek najlepszych klubów polskiej ekstraklasy.

- Turniej odbędzie się 21 grudnia w hali sportowej w Świdnicy na Osiedlu Zawiszów w godzinach 14:45 – 18:00. Drodzy Przyjaciele, Joasia ma już cztery lata, ale ona nie może jak inne dzieci jeździć na rowerku, biegać, bawić się samodzielnie na placu zabaw. Zróbmy zatem razem wszystko, aby zmienić tę sytuację, a jest to realne, stąd nasza inicjatywa... Imprezie patronują Prezydent Miasta Świdnicy, Świdnicki Ośrodek Sportu i Rekreacji, Agencja Sportowa AS35, Agencja Menadżerska Solsport oraz Miejski Klub Sportowy Polonia-Stal Świdnica - kończy Wiesław Żurek.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~siwy 11-12-2014 16:10
Wilczewski to chyba nie przyjedzie
~dobry 11-12-2014 17:23
Haha no tak ekipa wilczewskiego aresztowana
~? 11-12-2014 19:40
https://www.facebook.com/profile.php?id=100006142306846&fref=ts Zapraszamy do wsparcia akcji Miedziany Mikołaj
~KKS 12-12-2014 21:12
A jakimi składami zagrają ?Koszulka waldusia to nie za bardzo na tym turnieju się sprzeda.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group