Środa, 3 czerwca
Imieniny: Leszka, Tamary
Czytających: 532
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znany lekarz zatrzymany

Wiadomości: Świdnica
Piątek, 18 grudnia 2009, 10:23
Aktualizacja: Niedziela, 20 grudnia 2009, 19:38
Autor: JaR, JoKa
Fot. użyczone
Andrzej Z. znany świdnicki lekarz gastroenterolog został zatrzymany przez policję pod zarzutem fałszowania dokumentacji medycznej. Lekarz miał wystawiać faktury za niewykonane zabiegi i w ten sposób wyłudzać pieniądze z Ministerstwa Zdrowia.

47-letniego lekarza zatrzymano w środę. W czwartek prokuratura postawiła mu zarzuty. Medyk przyznał się do winy.
Wystawił przynajmniej kilkanaście faktur za tzw. kolonoskopię. Badania prowadził w ramach ministerialnegp programu wczesnego wykrywania raka jelita grubego. Za jedno ministerstwo płaciło 295 złotych. Andrzej Z. uniknął aresztu wpłacając 30 tysięcy złotych kaucji.

Lekarz od lat jest powszechnie znany w Świdnicy. Był m.in. dyrektorem szpitala. Teraz pełni funkcję ordynatora oddziału gastroenterologicznego. Pracuje na kontrakcie. - Jestem zaskoczony, bo niezwykle cenię pana ordynatora - mówi Jacek Domejko, dyrektor szpitala Latawiec. - Zarzuty nie mają nic wspólnego ze szpitalem. Badania pan doktor prowadził w swojej prywatnej przychodni. Dopóki nie dostaniemy pisemnego potwierdzenia z prokuratury o zaistniałej sytuacji, nie będziemy podejmować żadnych decyzji. - dodaje Jacek Domejko.

Dla szpitala rozwiązanie umowy z Andrzejem Z. oznaczałoby prawdziwe kłopoty. Znalezienie innego lekarza o tak rzadkiej specjalności jest bardzo trudne. By oddział mógł działać, potrzebnych jest dwóch specjalistów. Takie wymagania stawia Narodowy Fundusz Zdrowia. Błyskawiczne wypowiedzenie mogłoby zakończyć się nawet zamknięciem oddziału.

Andrzej Z. mimo zarzutów nie zawiesił ani pracy w szpitalu, ani w prywatnym gabinecie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~nfz 18-12-2009 13:39
no to sie zacznie, a co to on jedyny tak robi?? skad ci lekarze maja najnowsze samochody, piekne domy ?? ps. ciekawe ktory "znajomy doktor" mu swinke podlozyl

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group