Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 689
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Gmina Świdnica: Zniszczyła powódź, odbudowała gmina

Piątek, 19 września 2014, 13:37
Aktualizacja: 13:40
Autor: red.
Gmina Świdnica: Zniszczyła powódź, odbudowała gmina
Fot. użyczone
600 tys. złotych dofinansowania z rezerwy celowej budżetu państwa zostało wykorzystanych na odbudowę zniszczonej drogi w Witoszowie
Dolnym. Środki otrzymane z promesy pozwoliły na kontynuacje działań z 2012 roku, a tym samym na zakończenie prac na łącznym odcinku ponad 2,25 km.

Dofinansowanie dla gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych.

W 2012 roku newralgiczny odcinek 1,15 km wzdłuż potoku Witoszówka zyskał nową nawierzchnię z betonu asfaltowego. Ponadto została wykonana kanalizacja deszczowa i umocnione zostały wloty kanalizacji w skarpach potoku Witoszówka. Wartość wykonanych prac opiewała na kwotę ponad 861 tys. zł., w tym wnioskowana kwota dotacji z budżetu państwa wyniosła ponad 640 tys. zł. - W tym roku, całość rządowej pomocy tj. 600 tys. zł. przeznaczyliśmy na kontynuację działań - mówi Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica.

W ramach zadania odbudowano drogę w Witoszowie Dolnym o nawierzchni asfaltowej na odcinku 1,1 km i szerokości ok. 3,5 m. Wzdłuż nawierzchni wykonano kanalizację deszczowa. Na mostach w ciągu drogi zamontowane zostały bariero-poręcze. Roboty dodatkowe obejmowały remont 2 mostów, wycinkę drzew, wydłużenie nawierzchni na drodze o odcinek do pompowni ścieków,nowe zjazdy na posesje oraz wykonanie dodatkowo przepustu pod drogą. Łączny koszt zadania wyniósł ponad 1 mln zł, z czego 600 tys. stanowi dofinansowanie z rezerwy celowej budżetu państwa.

- Wyremontowany odcinek drogi zapewni mieszkańcom, ponad 60 gospodarstw domowych komfortowy i bezpieczny dojazd do ich posesji. Wielokrotnie podczas nawalnych opadów deszczu stanowiło to ogromny problem. Z nowej nawierzchni cieszą się również sami kierowcy, bowiem nowa droga oznacza dla nich mniejszą awaryjność pojazdów – dodaje wójt gminy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group