Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 959
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Zniszczyli drzewa. Będą kary

Środa, 12 lipca 2017, 17:02
Autor: red
Żarów: Zniszczyli drzewa. Będą kary
Fot. UM Żarów
Ogołocone i zniszczone drzewa straszą teraz swoim wyglądem. Wobec firmy, która przycinała drzewa pod liniami energetycznymi na zlecenie Tauron S.A. przy ulicy Krasińskiego, Szkolnej, Dworcowej i Chrobrego w Żarowie zostaną wyciągnięte konsekwencje.

Usunięte z drzew konary do dziś nie zostały uprzątnięte i zalegają w miejscach wykonywania prac. Burmistrz Leszek Michalak zgłosił sprawę na policję.
- Wszczęte zostało z urzędu postępowanie administracyjne w sprawie naliczenia kary pieniężnej dla firmy wykonującej prace za zniszczenie drzew. Prace korekcyjne drzew na terenie Żarowa nie zostały prawidłowo wykonane. Drzewa zostały oszpecone, a cały teren nie uprzątnięty. Z informacji uzyskanych przez Urząd Miejski w Żarowie wynika, że za przycinanie drzew odpowiedzialność ponosi firma realizująca zadanie na zlecenie Tauron Wałbrzych. Postępowanie w tej sprawie jest w toku, czekamy obecnie na wyjaśnienie sprawy przez policję - tłumaczy burmistrz Leszek Michalak.

Całą sprawą zbulwersowani byli również sami mieszkańcy, interweniując u pracowników Referatu Komunalnego w Urzędzie Miejskim w Żarowie.
- Tak się nie robi. Najpierw oszpecili drzewa, a potem pozostawili przy nich rozrzucone gałęzie. Poinformowali nas tylko, że przyjadą za kilka dni i uprzątną cały teren. Do dziś tego nie zrobili - mówią mieszkańcy ulicy Krasińskiego w Żarowie.

Czekamy teraz na wyjaśnienie tej sprawy, bo od tego zależeć będzie, czy na wykonawcę prac zostanie nałożona kara. Ta może być bardzo surowa, liczona nawet w tysiącach złotych.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group