Środa, 12 czerwca
Imieniny: Jana, Leona
Czytających: 915
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Znów interweniowali

Poniedziałek, 30 maja 2022, 11:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: red
Świdnica: Znów interweniowali
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 20 do 26 maja 2022 roku.

20.05.2022r. godz.5.28 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od dyspozytora Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego w Świdnicy. Sprawa dotyczyła utrudnień w korzystaniu przez autobusy z przystanku na ulicy Prądzyńskiego. Kierowca autobusu zgłosił dyspozytorowi fakt, że bezpośrednio na przystanku parkują trzy samochody. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Niefrasobliwi kierowcy zostali ukarani mandatami.

21.05.2021r. godz.0.35 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie od mieszkańca ulicy Kilińskiego. Mężczyzna prosił o pomoc w odnalezieniu jego psa, który wystraszył się wyładowań atmosferycznych i uciekł. Niedługo po tym zgłoszeniu do dyżurnego straży zadzwoniła kobieta, która poinformowała, że na ulicy Okrężnej znalazła psa odpowiadającego wyglądem uciekinierowi. Pies jeszcze tej nocy wrócił do właściciela.

21.05.2022r. godz.11.37 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące kluczyków pozostawionych w zamku samochodu Fiat zaparkowanego przy jednym ze sklepów na ulicy Ofiar Oświęcimskich. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Pojazd zabezpieczono. Ustalono jego właściciela, któremu dostarczono kluczyki do miejsca zamieszkania.

21.05.2022r. godz.23.00 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące nietrzeźwej kobiety leżącej na peronie Dworca PKP Świdnica Miasto. Sytuacja ta była również zauważona i monitorowana przez operatora monitoringu miejskiego. Nietrzeźwa pasażerka wypadła z pociągu a następnie chciała dojść do przejścia podziemnego jednak i w tym przypadku miała poważne problemy z zachowaniem równowagi. Dopiero interwencja strażników pomogła opanować sytuację. Kobietę przewieziono do miejsca zamieszkania i przekazano rodzinie. W tym przypadku odstąpiono od karania niefrasobliwej pasażerki. Zastosowano środek oddziaływania wychowawczego w postaci pouczenia.

22.05.2021r. godz.10.16 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie mieszkańca ulicy Biberaskiej. Z posesji jego sąsiada wybiegł pies, który zaatakował psa zgłaszającego. Na miejsce skierowano patrol straży miejskiej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie i po przeprowadzeniu czynności wyjaśniających ukarali właściciela agresywnego psa mandatem karnym.

23.05.2021r. godz.20.02 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące psa przywiązanego na smyczy do słupka przy jednym ze sklepów przy ulicy Niecałej. Przybyli na miejsce strażnicy podjęli próbę odszukania właściciela zwierzęcia, które od dłuższego czasu przebywało w tym miejscu. Niestety właściciela nie odnaleziono. Pies musiał trafić do schroniska dla zwierząt.

24.05.2021r. godz.11.25 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące podejrzenia spalania odpadów w rejonie ulicy Sikorskiego. Skierowany na miejsce patrol szybko zlokalizował źródło zadymienie. Na miejscu zastano mężczyznę, który wypalał miedziane przewody pozyskane ze złomu. Sprawca został ukarany wysokim mandatem.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group