• Czwartek, 27 lutego 2020
  • Godz. 2:31
  • Imieniny: Anastazji, Gabriela
  • Czytających: 798
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Znów rekordowo pobiegli

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 25 maja 2015, 15:13
Aktualizacja: 15:15
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Blisko 500 uczestników wystartowało w dorocznym biegu na dystansie 1500 m w ramach ogólnopolskiej akcji Polska biega. Od maluszków w wózkach po wiekowych seniorów czy niepełnosprawnych – każdy w swoim tempie dobiegł do mety. Po biegu można było jak zawsze posilić się grochówką i wylosować atrakcyjną nagrodę, ufundowaną przez liczne grono firm i instytucji, wspierających to sportowe wydarzenie.

Biegacze wystartowali o godz. 12:00 spod hali sportowo-widowiskowej przy ul. Mieszka Starego 6. Tradycyjnie sygnał do startu dał burmistrz Bogdan Kożuchowicz, który gorąco przywitał licznie zgromadzonych uczestników.

- Tyle uśmiechniętych twarzy to wspaniały widok, życzę udanego biegu i dobrej zabawy bo tu nie wyniki się liczą, lecz właśnie dobra zabawa - podkreślał burmistrz. Uczestników przywitał także prezes OSiR Świebodzice sp. z o.o. Janusz Zieliński.

Biegacze biegli jak co roku uliczkami osiedla, pierwsi na mecie pojawili się już po zaledwie 4 minutach. Wśród uczestników szczególnie miło było widzieć całe rodziny z dziećmi, niektóre w wózeczkach, nie zabrakło także licznej reprezentacji chłopców z naszego Domu Pomocy Społecznej dla Dzieci oraz grupy ze świetlicy środowiskowej Tęczowa Gromada. Radę Miejską w Świebodzicach reprezentowała radna Teresa Małecka, można było także wypatrzeć załogę Spółdzielni Mieszkaniowej w Świebodzicach, dopingowaną przez Prezes Elżbietę Krzan i Wiceprezes Sylwię Wawrzyńczyk.

Po dobiegnięciu do mety każdy otrzymywał certyfikat uczestnictwa oraz wodę mineralną, w holu hali sportowej czekała pyszna grochówka, sprawnie wydawana przez harcerzy ze Szczep Harcerskiego IMAGO, którzy bardzo aktywnie włączyli się w pomoc przy organizacji imprezy.

Nieodłącznym elementem świebodzickiej edycji Polska biega jest losowanie atrakcyjnych nagród wśród uczestników biegu. W tym roku jak zawsze wsparły nas świebodzickie firmy i instytucje, dzięki którym biegacze mogli cieszyć się wysokiej klasy sprzętem sportowym, koszulkami, gadżetami przygotowanymi przez Wydział Promocji UM, itd. Rozlosowano kilkadziesiąt nagród, wśród nich były dwie szczególne - dla najmłodszego i najstarszego biegacza. Najmłodszym okazał się 14-miesięczny Franio Zapotoczny-Madetko, a najstarszą biegaczką Pani Pelagia Błazik- licząca sobie 77 wiosen. Najliczniejszą biegnącą rodziną była rodzina Państwa Kubiaków. Brawo!

Organizatorami Polska biega byli OSiR Świebodzice Spółka z o.o. oraz Urząd Miejski w Świebodzicach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Dziwi
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group