Niedziela, 31 maja
Imieniny: Anieli, Petroneli
Czytających: 279
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Znowu grają czysto

Wiadomości: Świebodzice
Piątek, 18 grudnia 2009, 13:25
Aktualizacja: 14:06
Autor: MEG
Fot. użyczone
Świebodzice po raz drugi zdobyły tytuł Gminy Fair Play i certyfikat Certyfikowana Lokalizacja Inwestycji. Co pokazuje, że w czasie kryzysu samorządy radzą sobie nieźle i mają atrakcyjną ofertę dla inwestorów.

Świebodzice, mimo trudnej sytuacji makroekonomicznej, utrzymały wskaźniki, które brane są pod uwagę przez jury konkursowe. Tytuł przyznano gminie po raz pierwszy w 2008 roku.

Gminy Fair Play to gminy, które aktywnie podejmują działania organizacyjne, promocyjne i finansowe, mające na celu przyciągnięcie inwestorów do gminy, dążą do rozwiązywania pojawiających się problemów w drodze wzajemnego porozumienia, dotrzymują podjętych zobowiązań i stale polepszają swoją infrastrukturę. To gminy, które stwarzają jak najlepsze warunki do bezpiecznego i skutecznego prowadzenia działalności gospodarczej oraz inwestowania. Świebodzice po raz drugi znalazły się w gronie samorządów, które stosują te właśnie zasady.

W Świebodzicach na inwestorów czekają grunty w tutejszej Podstrefie Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej “Invest-Park”. Są bardzo atrakcyjnie położone, w pobliżu drogi wojewódzkiej oraz lądowiska dla samolotów. Na razie jednak w całym kraju zmalało zainteresowanie potencjalnych inwestorów, którzy przeczekują spowolnienie gospodarcze i czekają na 2010 rok – który ma być podobno końcem zawirowań.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group