Niedziela, 23 stycznia
Imieniny: Łukasza, Marii
Czytających: 659
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Żołnierz z wizytą u przedszkolaków

Sobota, 4 maja 2019, 13:39
Aktualizacja: Niedziela, 5 maja 2019, 8:43
Autor: red
Świdnica: Żołnierz z wizytą u przedszkolaków
Fot. Gmina Świdnica
Kształtowanie u dzieci poczucia przynależności społecznej (do rodziny, grupy rówieśniczej i wspólnoty narodowej) oraz postawy patriotycznej to jeden z celów wychowania przedszkolnego. W ramach spotkań z rodzicami reprezentującymi różne zawody umożliwiamy dzieciom realizację tego celu.

"Bajkowa Dolinka’’ gościła niezwykłego gościa. Przedszkolaki spotkały się z żołnierzem st. szer. Krzysztofem Matułą – tatą Hani.

Przedszkolaki od wielu dni były bardzo podekscytowane tym spotkaniem i kiedy do sali wkroczył w pełnym ekwipunku żołnierz dzieci z wrażenia oniemiały. Mundurowy przybył na spotkanie z ogromnym wyposażeniem, w skład którego wchodził zestaw wielu przedmiotów niezbędnych dla żołnierza w trakcie wykonywania zadań. Każdy przedszkolak miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie żołnierskiego plecaka. Dzieci z uwagą słuchały wyjaśnień, po co żołnierzowi potrzebny jest hełm, maska przeciwgazowa, kamizelka kuloodporna i co żołnierz robi na poligonie, dlaczego jego mundur ma określoną kolorystykę. Oczywiście ogromnym zainteresowaniem cieszyła się broń żołnierza. Na szczęście była to replika broni.

Każdy chętny przedszkolak choć przez chwilę mógł się poczuć jak żołnierz, kiedy przymierzał różne elementy munduru czy spróbował podnieść niektóre ze sprzętów. Dużą ciekawostkę stanowiło paczkowane jedzenie, które żołnierz ma w swoim plecaku. Żołnierz zaprezentował się przedszkolakom w mundurze polowym oraz w mundurze galowym, zaprezentował swój mundur, opisał wszystkie oznaczenia i symbole narodowe. Dzieci dowiedziały się, że żołnierze nie tylko bronią kraju, ale też pomagają w sytuacjach kryzysowych oraz biorą udział w misjach pokojowych poza granicami kraju.

Dzieci w podziękowaniu za tak interesujące spotkanie zaprezentowały się w wierszu i piosence oraz wręczyły żołnierzowi upominki.
Przedszkolaki wraz z wychowawcami ogromnie dziękują Panu za przybycie do przedszkola, za czas poświęcony dzieciom i pokazanie jak niezwykłym zawodem jest zawód żołnierza.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group