Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 624
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żonkile, niosące nadzieję

Wiadomości: Świebodzice
Poniedziałek, 27 kwietnia 2015, 10:20
Aktualizacja: 22:21
Autor: red.
Fot. UM Świebodzice
Wyjątkową akcję zorganizowali uczniowie Publicznego Zespołu Szkół Integracyjnych w Świebodzicach. W piątek, 24 kwietnia, sprzedawali na Rynku kwiaty nadziei – własnoręcznie wyhodowane żonkile. Kwiaty zostały posadzone przez uczniów jesienią ubiegłego roku, w ramach akcji Pola Nadziei, w której szkoła uczestniczy od 6 lat.

Uczniowie zachęcali świebodziczan do kupna żonkili, a dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany dla hospicjum. Młodzież sprzedała 90 cebulek, ile udało się zebrać pieniędzy - nie wiadomo, bo kwestowano do zapieczętowanych puszek. W akcję włączyła się młodzież ze wszystkich klas gimnazjum szkoły wraz z opiekunami.

Wśród kupujących był m. in. burmistrz Bogdan Kożuchowicz.

W przyszłym roku odbędzie się kolejny taki happening.

Pola Nadziei to kampania organizowana przez Wrocławskie Hospicjum dla Dzieci. Żonkil jest wezwaniem do niesienia bezinteresownej pomocy. Coraz więcej osób na całym świecie sadzi swoje żonkile, a dla wielu cebulka jest wspomnieniem bliskich, którzy zbyt wcześnie odeszli. „Pola Nadziei” kwitną na miejskich rabatkach, w parkach, przed szkołami, przedszkolami, urzędami, szpitalami, w każdym dogodnym dla kwiatów miejscu.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group