Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 981
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Żonkilowe pola nadziei zakwitły w Świdnicy

Niedziela, 7 kwietnia 2019, 13:05
Autor: red
Świdnica: Żonkilowe pola nadziei zakwitły w Świdnicy
Fot. Gmina Świdnica
Rokrocznie w październiku na całym świecie, w dużych i w małych miejscowościach mieszkańcy sadzą żonkile. Łączą się w tym akcie solidarności z osobami umierającymi na raka.

Wiosną kiedy żonkile kwitną odbywają się akcje promujące ideę wsparcia dla opieki paliatywnej. 12 października 2018 roku samorządowcy wraz z dziećmi i młodzieżą posadzili ponad tysiąc cebulek żonkili. 4 kwietnia, ścięte kwiaty wręczali przechodniom, zachęcając do propagowania pomocy dla hospicjów.

Kampania informacyjna „Pola Nadziei" prowadzona jest na całym świecie. Jej celem jest promowanie idei wolontariatu i niesienia bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum. Obejmuje działania edukacyjne i z zakresu wolontariatu, którego dodatkowym celem jest pozyskiwanie środków na opiekę paliatywną. Po raz pierwszy w Polsce odbyła się w 1998 roku w Krakowie i od tego momentu odbywa się w różnych miastach naszego kraju.

W tym roku kolorowy korowód przeszedł spod Pl. Grunwaldzkiego, ulicą Łukową na świdnicki Rynek. Do akcji włączyli się samorządowcy, przedszkolaki, wolontariusze a także pracownicy świdnickiego hospicjum. Wolontariusze informowali i zachęcali do datków, wręczając każdemu ofiarodawcy żonkile.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group