Sobota, 22 stycznia
Imieniny: Anastazego, Wincentego
Czytających: 623
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „Zośka” z „Parasolem”, czyli świdniczanie na tropie historii

Czwartek, 24 marca 2011, 17:42
Aktualizacja: Piątek, 25 marca 2011, 6:21
Autor: GrA
Świdnica: „Zośka” z „Parasolem”, czyli świdniczanie na tropie historii
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Pytania testowe, krzyżówki, pytanie do filmu oraz układanki to nieliczne z zadań, z którymi musieli się zmierzyć gimnazjaliści powiatu świdnickiego w ramach szóstej już edycji konkursu Arsenał Pamięci organizowanego przez świdnicką Komendę Związku Harcerstwa Polskiego.

Świdniccy gimnazjaliści i harcerze, bo do nich skierowany był konkurs, po raz kolejny udowodnili, że mają sporą wiedzę na temat książki „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego, Szarych Szeregów, Batalionów Harcerskich „Zośka” i „Parasol” oraz konspiracyjnych organizacji np. Wawer, Plan, Pet, zarysu historycznych wydarzeń w Polsce, biografii Alka, Rudego, Zośki i Aleksandra Kamieńskiego.

W tegorocznej szóstej już edycji konkursu, który został rozegrany w środę 23 marca w świdnickiej bibliotece miejskiej, wzięło udział trzynaście drużyn gimnazjalnych i pięć harcerskich. W tej pierwszej kategorii bezapelacyjnie najlepsi okazali się uczniowie Gimnazjum Roztoce w składzie: Nakoneczna, Krzysztof Wierzbicki, Jakub Zawadzki wraz z opiekunem Małgorzatą Skowron. Drużyna otrzymała także puchar Komendanta Hufca za najwyższy wynik punktowy. II miejsce przypadło w udziale Gimnazjum w Lutomi Dolnej, a w składzie reprezentacji znaleźli się: Karolina Kowalska, Agnieszka Procyk, Ewelina Rynkiewicz z opiekunem Teresą Dubel. III miejsce natomiast zajęła drużyna z Gimnazjum w Marcinowicach w składzie: Anna Białas, Sebastian Konstanty i Magdalena Moczurad wraz z opiekunem Januszem Gaikiem.

W kategorii drużyn harcerskich natomiast najlepsza okazała się 15 Świebodzicka Środowiskowa Drużyna Harcerska „Troter”. Drużynę reprezentowali: Alicja Szczepaniak, Kamil Grzybek i Marta Grzybek. II miejsce zajęła 29 Świdnicka Drużyna Harcerska „Dęby” w składzie: Filip Cygan, Ewa Frankowska i Oskar Kaszubowski, który otrzymał również nagrodę specjalną dla najmłodszego uczestnika konkursu. III miejsce natomiast przypadło w udziale 13 Świdnickiej Drużynie Starszoharcerska „Mafikeng” w składzie: Marek Janusz, Aleksandra Narwala i Aleksandra Wilczyńska).

Tradycyjnie podczas konkursu władze poszczególnych gmin przyznały także swoje indywidualne nagrody. I tak nę prezydenta Świdnicy dla najlepszego gimnazjum świdnickiego zdobyło Gimnazjum nr 4 w Świdnicy,nagrodę burmistrza Strzegomia – Gimnazjum nr 1 w Strzegomiu, najlepszym świebodzickim gimnazjum okazało się Publiczne Gimnazjum Integracyjne zdobywając nagrodę burmistrza Świebodzic, nagrodę wójta gminy Świdnica wywalczyło Gimnazjum w Lutomi Dolnej. Gimnazjum w Marcinowicach nagrodzone zostało książkami ufundowanymi przez dyrektora tej szkoły, a Gimnazjum w Roztoce otrzymało książki, których fundatorem był wójt gminy Dobromierz.
Laureatom serdecznie gratulujemy!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group