Poniedziałek, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 600
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Zostań najlepszym biegaczem z powiatu świdnickiego

Wtorek, 17 marca 2015, 8:25
Aktualizacja: 14:27
Autor: red.
Region: Zostań najlepszym biegaczem z powiatu świdnickiego
Fot. Starostwo Powiatowe
Pamiątkowy puchar oraz dodatkowa nagroda rzeczowa, do tego wspaniała atmosfera sportowego święta i doping kibiców. Takie nagrody przewidziano dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki z Powiatu Świdnickiego, którzy wystartują już w tę sobotę, 21 marca, w 8. Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce.

Półmaraton Ślężański to jedna z największych i najlepiej zorganizowanych imprez biegowych, już nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju. Większość trasy biegnie wokół malowniczej góry Ślęży, drogami Powiatu Wrocławskiego, ale kawałek trasy zahacza o Powiat Świdnicki. Do tego sporo biegaczy startujących w tej imprezie pochodzi właśnie z naszego powiatu. Dlatego chcieliśmy chociaż symbolicznie nagrodzić sportowców pochodzących z Powiatu Świdnickiego - mówi Wicestarosta Świdnicki Zygmunt Worsa. Na zawody zapisało się już ponad 4 tys. 700 biegaczy, co stawia Półmaraton Ślężański w czołówce polskich półmaratonów pod względem ilości startujących zawodników. Z powodzeniem może konkurować z takimi imprezami jak Półmaraton Warszawski. Co jednak wyróżnia Półmaraton Ślężański spośród innych półmaratonów? Wymagająca trasa, zwłaszcza podbieg na Przełęcz Tąpadła, malownicza okolica Ślężańskiego Parku Krajobrazowego oraz niesamowite zaangażowanie w imprezę mieszkańców niewielkiej Sobótki - jednym tchem wymieniają biegacze, którzy mają już za sobą wcześniejsze edycje biegu.

Dlatego zapraszamy wszystkich biegaczy, tych walczących o zwycięstwo i nagrody, ale także tych truchtających dla zdrowia i dobrego samopoczucia, dla których samo ukończenie trasy jest największą nagrodą. 21 marca, rynek w Sobótce, godz. 11.00.

(Piotr Dębek)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group