Niedziela, 3 marca
Imieniny: Maryny, Tycjana
Czytających: 741
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zostaną rowerową stolicą?

Piątek, 26 maja 2023, 9:38
Autor: red
Świdnica: Zostaną rowerową stolicą?
Fot. organizatorzy
Świdnica walczy o tytuł Rowerowej Stolicy Polski.

Przed nami piąta edycja ogólnopolskich zmagań o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Rywalizacja odbędzie się w czerwcu i potrwa cały miesiąc. W zabawie może wziąć udział każdy rowerzysta, który pobierze na swój telefon aplikację „Aktywne Miasta” i wybierze to, dla którego będzie kręcić kilometry.

- Od początku treningu, który trwał od 21 marca do 21 maja, zaobserwowaliśmy bardzo duże zainteresowanie rowerzystów, którzy kręcili kilometry dla Świdnicy. Świadczy to o coraz większej popularności tego projektu, promującego aktywność mieszkańców – mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świnicy.

W aplikacji zarejestrowało się 576 osób, skupionych w 42 grupach. Wykręcili oni w trakcie treningu ponad 114 tysięcy kilometrów, co pozwoliło Świdnicy zająć 9 miejsce wśród 61 miast.

W tym roku, rusza równolegle rywalizacja wśród świdnickich firm, promujących aktywność pracowników poprzez dojazdy do pracy na rowerze. Nagrodą będzie tytuł „AKTYWNA FIRMA”. Tradycyjnie po raz trzeci prowadzona będzie również rywalizacja szkół podstawowych. W tym roku wyróżnionych zostanie także więcej osób aktywnie zdobywających kilometry dla Świdnicy. Oprócz nagród w kategorii OPEN przewidziano nagrody w kategoriach wiekowych.

- Osoby, które brały udział w treningu zostaną automatycznie przepisane do głównej rywalizacji. Nowi uczestnicy mogą się cały czas dopisywać się do tej zabawy. Zachęcam wszystkich, aby już dzisiaj rozpoczęli treningi i w czerwcu wykręcili dla Świdnicy jeszcze więcej kilometrów – dodaje Radosław Werner.

Klasyfikacja lokalna RSP na największą ilość przejechanych kilometrów dla miasta Świdnica prowadzona będzie osobno dla trzech najlepszych kobiet i mężczyzn w kategoriach:

OPEN
kategoria wiekowa 0 - 15 lat
kategoria wiekowa 15 - 17 lat
kategoria wiekowa 18 - 24 lat
kategoria wiekowa 25 - 34 lat
kategoria wiekowa 35 - 44 lat
kategoria wiekowa 45 - 54 lat
kategoria wiekowa 55 - 64 lat
kategoria wiekowa 65+ lat
W kategorii OPEN nagrodami będą dedykowane koszulki rowerowe „Świdnica na rowery” oraz dla najlepszej kobiety i mężczyzny zegarki Garmin. Podsumowanie rywalizacji odbędzie się po ostatecznej weryfikacji organizatora zabawy, we wrześniu, podczas Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.

Udział w zabawie jest bezpłatny. A miasto, które wygra rywalizację, otrzyma przechodni „Puchar Rowerowej Stolicy Polski”. W przypadku wygranej trzy razy z rzędu, puchar zostaje na stałe w posiadaniu danego miasta.

Przypominamy, że do piątku, 26 maja, trwają zapisy chętnych do udziału w rajdzie rowerowym „Świdnica na rowery”, który zaplanowano na niedzielę, 4 czerwca. Będzie to doskonała okazja do kręcenia kilometrów dla miasta. Aby wziąć w nim udział, należy wypełnić formularz dostępny w linku: https://forms.gle/VgjDfq9YYWSzoBQS8

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group