Piątek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 1323
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zrób paczkę– zostań bohaterem

Środa, 23 listopada 2011, 8:12
Aktualizacja: Czwartek, 24 listopada 2011, 8:06
Autor: Ika
Świdnica: Zrób paczkę– zostań bohaterem
Fot. użyczone
Głównym założeniem Paczki jest wzbudzenie pozytywnych emocji i impulsu do zmian na lepsze. W akcji bierze udział wiele znanych osób – od pary prezydenckiej, przez sportowców, po aktorów włącznie. W Świdnicy czekają jeszcze 23 rodziny na darczyńcę.

Wszystkim spodobał się pomysł, bo darczyńca dokładnie wie, komu pomaga. Ba, ma nawet wpływ na to, kogo wybierze i dla kogo przygotuje paczkę. Rzeczy ofiarowywane są nowe, dobre jakościowo i odpowiadają bezpośrednio na potrzeby beneficjentów.

Atmosfera wokół finału jest niesamowita. Do magazynu zjeżdżają paczki, by po chwili wyruszyć do czekających dzieci, staruszków czy osób samotnych. To jedyne chwile, kiedy granica pomiędzy ludźmi zaciera się i wszyscy są sobie równi. Nie ma lepszych, bogatszych. Są ludzie biorący i dający. Uśmiechy podczas rozpakowywania nie mają końca. Ochy i achy słychać jeszcze na długo po wyjściu z mieszkania. Satysfakcja dobroczyńców i ta rozpierająca ich duma też jest nie do przecenienia.

Szlachetna Paczka to dobrze naoliwiona maszyna, która co roku organizowana jest w całej Polsce. Bez trybików jakimi są wolontariusze i filantropi ta wspaniała inicjatywa nie miałaby tylu edycji. A jednak istnieją dobrzy ludzie, którzy dzielą się tym, co mają, wydają swoje pieniądze. Firmy potrafią uzbierać kilka tysięcy złotych i objąć jakąś rodzinę opieką na cały rok. Wystarczy im naklejka Szlachetnej Paczki w biurze, by działać dalej.

W tym roku jest już ponad osiem tysięcy wolontariuszy, którzy wyruszą niedługo do rodzin, aby 10 grudnia stać się świętymi Mikołajami. Przyłącz się i Ty. Przecież warto pomagać. Pomaganie jest trendy!

W Świdnicy na dzień dzisiejszy darczyńców znalazło trzynaście rodzin z trzydziestusześciu. Wolontariusze trzymają kciuki za powodzenie świdnickiej akcji. Magazyn w tym roku usytuowany będzie w Sudeckim Centrum Organizacji Pozarządowych przy ulicy Długiej 33.

Rodzinę można wybrać na stronie: http://www.szlachetnapaczka.pl/wybor-rodziny

Serdecznie zapraszamy !

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group