Poniedziałek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 985
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zrób z nami lato

Piątek, 22 maja 2020, 11:19
Aktualizacja: 12:20
Autor: red
Od ponad czterech lat projekt „Lato na podwórku” towarzyszy dzieciom podczas wakacji w Świdnicy.

Rozmowy przez media społecznościowe stały się dla młodszych pokoleń ważniejsze od relacji w świecie rzeczywistym. By przypomnieć o radości płynącej ze wspólnego działania – Ładne Historie – zachęcają do wyjścia na podwórko , gdzie będą czekać z wyjątkowo bogatym programem: tańce, gry podwórkowe, projektowanie, malowanie, konstruowanie czy nauka gry na instrumentach . Lato na podwórku pobudza wyobraźnię, pozwala zawiązać nowe znajomości, uczy tolerancji i niesie same pozytywne doświadczenia .

– Zależy nam na tym, żeby pokazywać, że nawet ta najbliższa przestrzeń wokół nas, podwórkowa, może stać się wymarzoną przestrzenią z dzieciństwa. Niezależnie od tego, jak ona jest urządzona, lepiej czy gorzej, z placem zabaw czy bez, z zielenią czy na betonie, tym co przede wszystkim ją tworzy są nasze wzajemne, sąsiedzkie relacje. Mamy siebie nawzajem, a to przecież wystarczy żeby wspólnie wybrać się do świata wyobraźni i czerpać z niego pełnymi garściami – mówi Maria Zięba, prezeska Fundacji Ładne Historie .

Tematem przewodnim edycji jest „Przyszłość”. Tego lata przyjrzymy się takim pojęciom jak „odpowiedzialność za swoje otoczenie”, „zielona edukacja” czy „przestrzeń przyjazna dla użytkownika”. Podczas „Lata na podwórku” nie zabraknie rozmów o świecie, w którym nie ma podziałów i barier ; uczestnicy akcji połączą naukę języka migowego z zabawą, tworząc własną tyflografię, czyli tablice umożliwiające czytanie osobom niewidomym.

Udział w zajęciach jest oczywiście bezpłatny.

Cichymi bohaterami każdej edycji są wolontariusze i wolontariuszki, którzy także mają okazję odkryć swoje mocne strony . Dodatkowo, dla wszystkich chętnych – organizatorzy przygotowali specjalne warsztaty online i spotkania integracyjne. To szansa na zdobycie cennych umiejętności organizacyjno-animacyjnych oraz rekomendacji i zaświadczeń wolontariackich , które mogą się przydać przy kolejnych, podjętych wyzwaniach.

– Szukamy osób bez ograniczeń wiekowych (powyżej 15 roku życia), które mają możliwość zaangażowania się w różnorodne zadania na terenie Świdnicy w ciągu najbliższych kilku miesięcy, są otwarte na wyzwania, czerpią satysfakcję z wywoływania uśmiechu, mają w sobie gotowość do dzielenia się swoim czasem i umiejętnościami oraz chęć przeżycia super przygody, działając na rzecz innych. To pożyteczny sposób na spędzenie wakacji, okazja, aby zainspirować się do podejmowania własnych inicjatyw w przyszłości, a przede wszystkim do tego, aby realnie wpłynąć na sytuację małych mieszkańców Świdnicy. Co więcej – to bezcenne chwile radości, dodające siły we współpracy zespołowej – zachęca Kalina Żaczek, koordynatorka grupy wolontariatu .

W myśl hasła „ZRÓB Z NAMI LATO” zachęcamy do wzięcia udziału w wakacyjnej przygodzie: wystarczy do 15 czerwca wypełnić formularz zgłoszeniowy za pośrednictwem strony internetowej: http://ladnehistorie.pl/lato-na-podworku/zostan-wolontariuszem . Do zobaczenia na podwórkach!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group