Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1079
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zrównoważony transport

Sobota, 18 września 2021, 9:33
Autor: red
Świdnica: Zrównoważony transport
Fot. UM Świdnica
Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu w Świdnicy.

ETZT, czyli Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu startuje już w czwartek, 16 września. W tegorocznym programie wiele wydarzeń przygotowali pracownicy Wydziału Transportu, Wydziału Promocji oraz Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Od 16 do 22 września w holu dworca kolejowego przy ul. Dworcowej 3 oglądać będzie można wystawę poświęconą historii kolejnictwa. Natomiast w piątek, 17 września o godz. 11.00 zapraszamy na prelekcję dotyczącą kolei, jako transportu zbiorowego na przestrzeni lat, którą wygłosi kustosz muzeum kolejnictwa na Śląsku, Zbigniew Gryzgot. Tego dnia również na parkingu przed dworcem PKP w specjalnie przygotowanym autobusie podziwiać będzie można prace plastyczne dzieci ze świdnickich szkół. Ich temat to „Bezpiecznie i zdrowo dzięki zrównoważonej mobilności”.

W niedzielę, 19 września zaplanowano rajd rowerowy. Świdniczanie wystartują o godz. 10.00 spod Urzędu Miejskiego i przejadą ulicami miasta około 10 kilometrów. Zakończy się on piknikiem sportowym na terenie Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji (od godz. 11.00 do godz. 14.00). Zaplanowano ciepły poczęstunek, atrakcje dla dzieci, stanowisko edukacji ekologicznej „Czysta Świdnica” oraz pokazy akrobatyczne. Dodatkowo prowadzona będzie akcja charytatywna dla świdnickiego sportowca, Andrzeja Żumanowa na zakup protezy. Podczas pikniku pracownicy Wydziału Transportu przeprowadzą ankietę preferencji pasażerskich, a dla jej uczestników przygotowane zostaną upominki. Odbędzie się również prezentacja samochodu elektrycznego z salonu Jodko Schiewe oraz nauka udzielania pierwszej pomocy przez Świdnicką Szkołę Ratownictwa. W alkogoglach i narkogoglach będzie możliwość zaobserwowania zachowania się kierowcy pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Najmłodszych zapraszamy z kolei na mini paradę, czyli przejazd pojazdami napędzanymi akumulatorami. Zachęcamy rodziców, aby przyjechali ze swoimi maluchami i pozwolili im wspierać zachowania ekologiczne i zaprezentować swoje pojazdy.

W środę, 22 września podczas „Dnia bez samochodu” na pasażerów komunikacji miejskiej czekać będą miłe niespodzianki. Pracownicy Wydziału Transportu obecni będą na przystankach autobusowych z gadżetami i balonami.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group