Wtorek, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 997
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zróżnicowane interwencje

Sobota, 24 lipca 2021, 11:57
Autor: red
Świdnica: Zróżnicowane interwencje
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 16–22 lipca 2021 roku.

16.07.2021r. godz.22.41 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał telefoniczne zgłoszenie dotyczące ptaka, który prawdopodobnie wpadł do studzienki burzowej przy ulicy Zamenhofa i nie mógł się wydostać. Zgłaszająca twierdziła, że cały czas słychać ze studzienki odgłosy wydawane przez ptaka. Na miejsce natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Gdy funkcjonariusze dotarli już do feralnej studzienki stwierdzili, że dość głośne odgłosy wydaje świerszcz. Strażnicy uspokoili zgłaszającą kończąc tą dość nietypową interwencję.

17.07.2021r. godz.5.12 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkańca ulicy Jodłowej dotyczące obnażonego mężczyzny leżącego we wiacie przystankowej komunikacji miejskiej. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłodzenie. Na miejscu zastano znanego doskonale z licznych, podobnych interwencji, bezdomnego Marka H. Mężczyzna ten zanieczyścił wiatę i uniemożliwił korzystanie z niej innym osobom. Za swoje czyny, po raz kolejny będzie odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

17.07.2021r. godz.22.25 –– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny, który chodził bezpośredni po jezdni na ulicy Marii Konopnickiej powodując zagrożenie w ruchu drogowym. Na miejscu ponownie zastano znanego doskonale z licznych interwencji, bezdomnego Marka H. Za swoje czyny, będzie on odpowiadał przed Sądem Rejonowym w Świdnicy.

18.07.2021r. godz.20.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol na Placu Jana Pawła II. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu zastano bezdomnego Marka H. I tym razem w sprawie tej strażnicy skierują wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy.

19.07.2021r. godz.21.09 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol i zaśmiecającego teren przy aptece na ulicy Pułaskiego. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscy zastano bezdomnego Marka H. Efektem tej interwencji był kolejny wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Świdnicy.

20.07.2021r. godz.6.30 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol i zakłócających ład i porządek publiczny w rejonie Placu Grunwaldzkiego. Na miejscu interweniował patrol straży miejskiej. Jeden z mężczyzn został ukarany mandatem karnym, drugi został osadzony w Policyjnej Izbie Zatrzymań do wytrzeźwienia, w dniu następnym został ukarany przez Sąd Rejonowy w Świdnicy karą 30 dni aresztu.

21.07.2021r. godz.12.32 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol i zakłócających ład i porządek publiczny w rejonie ulicy Łukowej. Na miejscu interweniował patrol straży miejskiej. Okazało się, że czynów tych dopuścili się ci sami mężczyźni co w dniu poprzednim (interwencja z godziny 6.30). Obaj panowie trafili do Policyjnej Izby Zatrzymań. W dniu 22 lipca zostali doprowadzeni do Sądu Rejonowego w Świdnicy gdzie obaj zostali ukarani 30 dniami aresztu. Bezpośrednio po rozprawie trafili do świdnickiego aresztu.

21.07.2021r. godz.15.03 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny spożywającego alkohol i zaśmiecającego teren na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Okrężnej. Strażnicy potwierdzili zgłoszenie. Na miejscy zastano bezdomnego Marka H. I w tym przypadku interwencja zakończyła się sporządzeniem wniosku o ukaranie do sądu.

21.07.2021r. godz.15.34 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące mężczyzny leżącego na ławce przy pomniku Trójcy Świętej w Rynku. Na miejscu strażnicy stwierdzili, że jest to osoba bezdomna w stanie upojenia alkoholowego. Ławka została zanieczyszczona. Mężczyzna trafił do Policyjnej Izby Zatrzymań celem wytrzeźwienia. Za swój czyn odpowie przed sądem.

21.07.2021r. godz.19.04 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące gniazda os. Problem polegał na tym, że gniazdo znajdowało się pod zjeżdżalnią na terenie boiska orlik przy ulicy Ułańskiej. Strażnicy zabezpieczyli teren i wezwali straż pożarną, która zlikwidowała zagrożenie.

22.07.2021r. godz.12.52 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dwóch mężczyzn spożywających alkohol w Rynku. Skierowany na miejsce partol zastał tam dwóch mężczyzn, którzy byli już wielokrotnie karani za podobne zachowania. W obu przypadkach zostaną skierowane do sądu wnioski o ukaranie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group