Poniedziałek, 15 czerwca
23°C Jelenia Góra

ZS nr 1 na podium

Audio

Czytaj na głos

Autor: red 1 min czytania

Uczennice Zespołu Szkół nr 1 w Świdnicy – Gabriela Pawłowska i Kinga Janowska– kształcące się na kierunku Technik żywienia i usług gastronomicznych zajęły III miejsce w konkursie ekologicznym „Włącz myślenie! Nie marnuj!” organizowanym przez europosła Jarosława Dudę dla szkół ponadpodstawowych województwa dolnośląskieg

Przedsięwzięcie mające swój finał w dniu 01.04.2023 r. promowało postawy proekologiczne, podnosiło świadomość znaczenia ochrony środowiska i pobudzało kreatywność w zakresie poszanowania zasobów naturalnych. W ramach zadania konkursowego uczennice przygotowały projekt w formie filmowej "Współczesna kuchnia LESS WASTE", którego celem było zachęcenie do redukcji ilości produkowanych śmieci, poszanowania natury, a także zmniejszenia zanieczyszczenia środowiska. Dzięki swojej kreatywności wezmą udział w wyjeździe studyjnym do Parlamentu Europejskiego w Brukseli.

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka