Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 595
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

ZS w Strzegomiu laureatem 12. edycji Dnia Przedsiębiorczości

Wiadomości: Strzegom
Wtorek, 7 czerwca 2016, 8:27
Autor: red
Fot. UM Strzegom
W 2015 roku w ogólnopolskim programie Dzień Przedsiębiorczości wzięło udział 43 786 uczniów z 674 szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski.

Komisja konkursowa wyłoniła 19 najaktywniejszych szkół ponadgimnazjalnych. Zespół Szkół w Strzegomiu, jako jedyna szkoła z województwa dolnośląskiego, otrzymał tytuł „Najaktywniejsza Szkoła 2015”.

Dzień Przedsiębiorczości to program, który na stałe wpisał się do kalendarza strzegomskiego Zespołu Szkół. Już od 11 lat uczniowie bardzo chętnie biorą udział w tym przedsięwzięciu, którego atrakcją jest jednodniowa praktyka na dowolnym, wybranym przez siebie stanowisku. Ideą programu jest włączenie środowisk przedsiębiorców w edukację młodzieży. Partnerzy ze świata biznesu, to przede wszystkim małe lokalne przedsiębiorstwa i instytucje. Jednego dnia przez kilka godzin uczniowie towarzyszą pracownikowi z wybranej przez siebie firmy. W tym czasie zapoznają się ze specyfiką stanowiska pracy, zakresem obowiązków, wykonują proste zadania, pozyskują informacje na temat wykształcenia, umiejętności czy predyspozycji niezbędnych do jego wykonywania. Dzięki temu uczniowie mogą podjąć trafną decyzję w planowaniu dalszej drogi edukacyjnej i zawodowej oraz porównać swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie z rzeczywistością.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group