Środa, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 976
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: ZUS po raz kolejny otwarty dla niepełnosprawnych

Sobota, 25 maja 2013, 10:57
Autor: red.
Region: ZUS po raz kolejny otwarty dla niepełnosprawnych
Fot. archiwum
29 maja w godz. 9:00 – 14:00 zapraszamy do Oddziału ZUS w Wałbrzychu oraz do podległych Inspektoratów na Dzień Otwarty dla Osób Niepełnosprawnych. Na zainteresowanych będą czekać eksperci Zakładu i goście z zaprzyjaźnionych instytucji działających na rzecz osób niepełnosprawnych.

Akcja będzie okazją do rozpowszechnienia informacji o prawach osób niepełnosprawnych w obszarze zagadnień związanych z ubezpieczeniami społecznymi, rehabilitacją zawodową, aktywizacją zawodową i społeczną czy prewencją rentową. Dla klientów przygotowany został także bezpłatny Informator dla Osób Niepełnosprawnych, który będzie dostępny we wszystkich jednostkach Zakładu.

W Wałbrzychu zainteresowani będą mogli zasięgnąć porady w siedzibie Oddziału przy ul. Kasztanowej 1. Informacji w tym dniu, poza specjalistami Zakładu, udzielać będą również przedstawiciele Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie i Narodowego Funduszu Zdrowia. W tym dniu w na sali obsługi klientów swoje stanowisko będą mieli także przedstawiciele Biura Rozwoju Aktywności Społecznej i Fundacji „Merkury”, którzy zaprezentują potencjalnym pracodawcom oraz beneficjentom ofertę w ramach projektu "W pełni sprawni w pełni przygotowani". Będziemy też zachęcali klientów do założenia konta na Platformie Usług Elektronicznych - portalu internetowym ZUS, który jest dogodną formą kontaktu z Zakładem dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

W Jeleniej Górze zainteresowani będą mogli zasięgnąć porady w siedzibie Inspektoratu przy ul. Sygietyńskiego 10. W tym dniu informacji nt. prewencji rentowej i rehabilitacji leczniczej udzielać będą eksperci ZUS przy dodatkowych stanowiskach. Ponadto Inspektorat odwiedzą goście z Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, którzy poznają Nowy Portal Informacyjny ZUS i urzędomat. W tym dniu w Inspektoracie odbędzie się też spotkanie jeleniogórskich organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych z udziałem przedstawicieli ZUS, NFZ, CPR oraz Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

W Kamiennej Górze zainteresowani będą mogli zasięgnąć porady w siedzibie Inspektoratu przy Al. Wojska Polskiego 14. Informacji udzielać będą eksperci ZUS, MOPS, Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, PCPR, Powiatowego Ośrodka Wsparcia - Środowiskowego Domu Samopomocy oraz z przedstawicielem NZOZ Fizjoterapia w Kamiennej Górze. Odbędzie się także pokaz prac wykonanych przez podopiecznych Domu Pomocy Społecznej w Szarocinie, Środowiskowego Domu Samopomocy Powiatowego Ośrodka Wsparcia oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 Specjalnej w Kamiennej Górze. Ponadto konsultanci ZUS i PCPR od godz. 14:00 będą dyżurować w Dolnośląskim Centrum Rehabilitacji w Kamiennej Górze.

Eksperci Zakładu będą także udzielali porad w Inspektoratach w Lubaniu (ul. Wł. Łokietka 13), w Dzierżoniowie (ul. Andersa 6a), w Świdnicy (ul. Saperów 29) i w Kłodzku (ul. Chrobrego 21).

Przedstawiciele ZUS służyć będą fachowymi poradami też poza siedzibą Oddziału. Dyżur ekspercki dla kuracjuszy i nie tylko odbędzie się w Domu Zdrojowym w Szczawnie-Zdroju, w Przerzeczynie-Zdroju, a także w Uzdrowisku Cieplice w Jeleniej Górze.

(ZUS)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group