Czytających: 1754

Strzegom: Zuzanna Włodarczyk najlepsza na Dolnym Śląsku

Piątek, 5 kwietnia 2019, 11:49
2 kwietnia rozegrany został Finał Dolnośląski Ogólnopolskiego projektu "Edukacja przez Szachy w Szkole".

Tego dnia do Lubina zjechało blisko pół tysiąca uczniów z 40 szkół, w których prowadzone są zajęcia nauki gry w szachy w ramach tego projektu. W tym roku po raz pierwszy w tych zawodach udział wzięła PSP nr 4 w Strzegomiu.

W grupie dziewcząt z klas II olbrzymi sukces odniosła Zuzanna Włodarczyk, która zwyciężyła w swojej grupie. Zuzia okazała się bezkonkurencyjna, wygrała wszystkie swoje pojedynki, a kolejną zawodniczkę wyprzedziła o cały punkt.

Oprócz niej w turnieju wystąpiła także Aleksandra Podhorodecka, która w grupie dziewcząt z klas I zajęła 33. miejsce oraz trójka chłopców z klasy I: Jakub Jedyńczuk - 32. miejsce, Karol Okuniewicz - 48. miejsce i Tymon Rymowicz - 70. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej, gdzie liczyły się punkty dziesięciu najlepszych uczniów, nasza szkoła pomimo składu pięcioosobowego wyprzedziła kilkanaście innych szkół, zajmując ostatecznie 27. miejsce.

Wyjazd do Lubina był możliwy dzięki Urzędowi Miejskiemu w Strzegomiu, który sfinansował koszty transportu.