Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Zwierzyniec w Śródmieściu

Sobota, 26 grudnia 2015, 7:20
Aktualizacja: Niedziela, 27 grudnia 2015, 12:26
Autor: opr.red.
Świdnica: Zwierzyniec w Śródmieściu
Fot. red.
Do zaskakującego odkrycia, a przy tym łamania prawa miejscowego, dotarła strażniczka Monika Wiśniewska, która została skierowana do budynku wielorodzinnego w okolicach szpitala „Latawiec”. Zgłoszenie dotyczyło zwierząt, które przebywają w przydomowym ogródku a ich stan wskazuje, że są zagłodzone.

Strażniczka, będąc na miejscu, ujawniła, że w altanie przebywają dwie kozy oraz wietnamska świnia. Po dokładnych oględzinach stwierdziła, że nic im nie zagraża i znajdują się w dobrej kondycji. Ustalono, że karma dla nich przechowywana jest w piwnicy budynku wielorodzinnego.

Niestety, regulamin utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasto Świdnica ogranicza możliwość trzymania zwierząt gospodarskich na jego terenie. Pomimo wielkiej sympatii jaką darzy zwierzęta, strażniczka Monika poinformowała właściciela tych zwierząt, że trzymanie ich w tym rejonie miasta jest zabronione i koniecznym jest znalezienie dla nich alternatywnego miejsca pobytu. Musimy pamiętać o tym, aby nasze upodobania nie były uciążliwe dla innych, a przede wszystkim by były zgodne z przepisami prawa, którego zapisy warto wcześniej sprawdzić. Dbajmy o komfort swój, ale również najbliższej społeczności lokalnej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group