Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 905
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: ZWiK będzie modernizował sieć

Środa, 2 listopada 2016, 14:39
Aktualizacja: 16:41
Autor: red
Świebodzice: ZWiK będzie modernizował sieć
Fot. UM Świebodzice
Podczas ostatniej sesji Rada Miejska w Świebodzicach przyjęła także do realizacji Wieloletni plan rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych na lata 2017–2021.

Modernizacji wymaga przede wszystkim sieć wodociągowa, która składa się z 120 km sieci przesyłowej i rozdzielczej oraz 1500 przyłączy. Woda pobierana jest z ujęcia w zbiorniku w Dobromierzu.

Pojawiła się także potrzeba budowy nowych odcinków, co wynika z powstawania nowych terenów inwestycyjnych przewidzianych pod zabudowę mieszkaniową oraz przemysłowo-usługową.

W kwestii sieci kanalizacyjnej i sanitarnej jej struktura właścicielska ulegnie zmianie z dniem 1 stycznia 2017 r., ponieważ od tej daty jedynym wykonawcą w zakresie usług zbiorowego dostarczania wody i odprowadzania ścieków na terenie Świebodzic będzie Zakład Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świebodzicach. Z tym zagadnieniem wiążą się także liczne inwestycje, związane z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej.

Środki na przewidziane w planie zadania pochodzić będą z budżetu gminy oraz ze środków własnych spółki. Koszt modernizacji szacuje się na ok. 5 mln zł.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group