Środa, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 988
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świebodzice: ZWOLNIJ działa na wyobraźnię

Środa, 24 października 2018, 13:15
Autor: red
Świebodzice: ZWOLNIJ działa na wyobraźnię
Fot. UM Świebodzice
Na prośby mieszkańców i po analizie sytuacji związanej z bezpieczeństwem na drogach, przed wszystkim szkołami miejskimi wymalowane zostanie oznakowanie poziome z napisem ZWOLNIJ.

Pierwsze tego typu znaki pojawiły się kilka dni temu na ul. Królowej Elżbiety, nowo wybudowanej ulicy na Osiedlu Piastowskim, gdzie kierowcy urządzają sobie niemal wyścigi. I znaki zadziałały na wyobraźnię, co pokazuje, że warto ten pomysł kontynuować.

- Zdecydowałem, żeby takie poziome oznakowanie znalazło się przed każdą szkołą w mieście, będziemy dyscyplinować kierowców na wszelkie możliwe sposoby, bo nie ma zgody na to, żeby kierujący zagrażali bezpieczeństwu ludzi – mówi burmistrz Bogdan Kożuchowicz. – Napisy ZWOLNIJ są już przed SP 2 i SP 4, czekamy na zgody od dróg powiatowych i wojewódzkich by wymalować oznakowanie przed pozostałymi szkołami. Zawnioskowałem także o regularne kontrole drogówki nieznakowanym radiowozem.

W ramach walki z kierowcami, którzy łamią przepisy i rozpędzają się na drogach gminnych, miasto zamontowało kolejne progi. Tym razem na ul. Granicznej. – Dziękujemy, bardzo były potrzebne – pisali zadowoleni mieszkańcy na profilu społecznościowym burmistrza.

- Progi będą montowane tam, gdzie rzeczywiście sytuacja tego wymaga, natomiast trzeba do tematu podejść racjonalnie, nie da się „oprogować” całego miasta, to od nas, kierowców, zależy przecież bezpieczeństwo na drogach.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group