Świdnica: Zwycięstwo na koniec ligi

Środa, 13 stycznia 2010, 20:38
Aktualizacja: 21:01
Autor: JaR
Juniorzy ŚKPR Świdnica wygrali w Legnicy z Dziewiątką 47:36 (20:17) i zajęli drugie miejsce w Mistrzostwach Dolnego Śląska.

Gospodarze dotąd nie wygrali ani jednego meczu, ale bardzo długo dotrzymywali kroku naszym szczypiornistom. Jeszcze w 13. minucie ŚKPR przegrywał 7:9. W miarę upływu czasu zarysowywała się jednak coraz większa przewaga podopiecznych duetu trenerskiego Donata Lulczyk-Krzysztof Terebun. Do przerwy ŚKPR wypracował trzybramkową przewagę (20:17), a po zmianie stron systematycznie ja powiększał. W 55. minucie było już 42:30. Ostatecznie skończyło się wygraną 47:36.
Aż dwadzieścia bramek dla naszej drużyny rzucił Mateusz Piędziak. na listę strzelców wpisali się również: Stanisław Makowiejew (8), Krzysztof Węcek (6), Kamil Rogaczewski (5), Mateusz Kuriata (4), Dominik Kędzierski (1), Rafał Skucha (1), Kamil Kasendra (1). Ponadto grali: Mariusz Panek, Rafał Ratajczak, Michał Rzepecki oraz Sebastian Gołębiewski i Michał Łukasik w bramce.
W drugim spotkaniu środowej kolejki Chrobry Głogów przegrał 38:41 z Zagłębiem Lubin.
W końcowej tabeli ligi juniorów pierwsze miejsce zajął MKS MOS Wrocław, drugie ŚKPR Świdnica, trzecie Zagłębie Lubin a czwarte Chrobry Głogów. MKS MOS zapewnił sobie awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Wspomniana trójka zagra baraż o jedno dodatkowe miejsce. Turniej od 19 do 31 stycznia odbędzie się w Świdnicy.