Czytających: 1337

Udanin: Zwycięstwo piłkarek Polonii–Stali Świdnica nad ekipą z Udanina

Czwartek, 8 maja 2014, 22:12
Aktualizacja: 22:13
Drużyna kobiet Polonii–Stali Świdnica dowodzona przez Damiana Błaszczyka pokonała w meczu sparingowym III–ligowy Polboto Grom Udanin 2:1. Nasze zawodniczki przegrywały 0:1, ale pokazały charakter i zdołały w świetnym stylu odwrócić losy meczu.

Pierwszy kwadrans należał do gospodyń z Udanina. Świdniczanki były nieco przestraszone i straciły gola w 15. minucie spotkania po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego. Stracona bramka podziałała na nasze dziewczyny mobilizująco. Przyjezdne coraz częściej gościły pod bramką rywalek stwarzając coraz to groźniejsze sytuacje. W 27. minucie meczu Natalia Nalewajko świetnie dograła do Karoliny Skalskiej, a to doprowadziła do wyrównania. Po zmianie stron zawodniczki Polonii-Stali dążyły do zdobycia zwycięskiego gola i ta sztuka nam się udała. Drugą asystę na swoim koncie zapisała Natalia Nalewajko, która tym razem dostrzegła Karolinę Morawską, zdobywczynię zwycięskiej bramki dla świdnickiego zespołu.

Polboto Grom Udanin – Polonia-Stal Świdnica 1:2 (1:1)

Skład Polonii-Stali: Anna Kanecka, Dominika Sorota, Roksana Grodowska, Sylwia Dobrowolska, Julia Morąg, Karolina Skalska, Natalia Nalewajko, Aleksandra Zych, Sandra Kozak, Dominika Sochacka, Karolina Morawska oraz Sylwia Simlat, Berenika Fedan, Marta Kuszel