Czwartek, 20 stycznia
Imieniny: Fabiana, Sebastiana
Czytających: 590
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: Żywność dla wszystkich potrzebujących

Piątek, 20 lutego 2015, 10:55
Aktualizacja: 12:56
Autor: red.
Żarów: Żywność dla wszystkich potrzebujących
Fot. UM Żarów
Ponad 16 tysięcy kilogramów żywności trafiło do potrzebujących mieszkańców gminy Żarów. W ramach pilotażowego Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (PEAD), który realizował żarowski Ośrodek Pomocy Społecznej pomoc żywnościowa została rozdana 750 mieszkańcom.

Łączna wartość produktów, w postaci mleka, makaronu, cukru i mielonki wieprzowej wyniosła dokładnie 41.681,25 złotych. - Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób wspierali realizację tego projektu, dbając o to, aby żywność trafiła do najbardziej potrzebujących osób serdecznie dziękuję. Szczególnie dziękuję Ryszardowi Dyduchowi, który nieodpłatnie przewiózł żywność dla naszych mieszkańców, Kazimierzowi Bordulakowi za udostępnienie na ten cel pomieszczenia i niezawodnemu zespołowi Ośrodka Pomocy Społecznej w Żarowie, który w pocie czoła i z niespożytą energią wydawał żywność wdzięcznym mieszkańcom. W realizację programu tradycyjnie zaangażowali się również sołtysi oraz mieszkańcy naszej gminy, którzy pomagali przy rozładunku - mówi Anita Denes-Ziemkiewicz kierownik żarowskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Pilotażowy program był realizowany przez Ośrodek Pomocy Społecznej od grudnia 2014 roku do lutego 2015 roku. Niebawem, już w maju ma ruszyć program właściwy, w ramach którego liczba asortymentu wzrośnie wielokrotnie nawet do kilkunastu produktów.

(Magdalena Pawlik)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group