Sobota, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 969
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 10 lat Kościoła Pokoju na liście UNESCO

Czwartek, 15 września 2011, 16:07
Aktualizacja: 16:13
Autor: UM Świdnica
Świdnica: 10 lat Kościoła Pokoju na liście UNESCO
Fot. Wiktor Bąkiewicz
Kościół Pokoju od dekady jest na liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Obchody jubileuszu zaplanowano w dwóch terminach – 24 i 25 września oraz 16 grudnia.

- Kościół Pokoju to niekwestionowana atrakcja turystyczna Świdnicy. Od lat przyciąga do naszego miasta gości z najdalszych zakątków Polski i nie tylko. Dla parafii i dla miasta to ważne, że kościół znalazł się na liście UNESCO obok innych najpiękniejszych miejsc na świecie – mówi prezydent Wojciech Murdzek.

- Na uroczystości zapraszamy wszystkich, którzy w Kościele Pokoju byli nieraz, ale szczególnie tych, którzy nie gościli jeszcze w naszej wyjątkowej świątyni – zachęca pastor Waldemar Pytel.

Poniżej prezentujemy program obchodów:

24 września

Godz. 18.00 – kolaudacja wieńcząca warsztaty filmowe w ramach Artystycznego Lata na placu Pokoju. Prezentacja trzech etiud filmowych inspirowanych Kościołem Pokoju w Świdnicy w roku jubileuszu 10-lecia wpisu na Listę UNESCO
Sala Teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury.
Godz. 19.00 – spektakl teatralny pt. „Jonasz” w reż. Anny Wieczór-Bluszcz, występuje Tadeusz Ratuszniak – sala teatralna Świdnickiego Ośrodka Kultury.
Godz. 20.30 – Muzyka nocą - koncert organowy w wykonaniu Marcina Armańskiego – organy ołtarzowe w Kościele Pokoju w Świdnicy.
Na wszystkie wydarzenia tego dnia wstęp jest wolny.

25 września

Godz. 10.00 – dziękczynne nabożeństwo w Kościele Pokoju w Świdnicy, uroczyste kazanie wygłosi ks. biskup Jerzy Samiec, zwierzchnik Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego w Polsce.
16 grudnia
Konferencja z udziałem gospodarzy Wrocławia, Jawora i Świdnicy. O szczegółach poinformujemy w późniejszym terminie.
Organizatorami uroczystości są Parafia Ewangelicko-Augsburska w Świdnicy oraz Urząd Miejski. Patronat nad obchodami objął Marszałek Województwa Dolnośląskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group