Czwartek, 7 maja
Imieniny: Benedykta, Ludmiły
Czytających: 2991
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: Weź mapę i ruszaj w teren

Czwartek, 7 maja 2026, 7:54
Autor: UM Świdnica
Świdnica: Weź mapę i ruszaj w teren
Fot. organizatorzy
Wystarczy mapa i chęć ruchu, by dołączyć do niecodziennej imprezy sportowej w Świdnicy. Przy okazji Mistrzostw Polski w biegu na orientację 2026 mieszkańcy mogą bezpłatnie spróbować swoich sił w tej wyjątkowej formie aktywności.

Bieg dla każdego

Biegi towarzyszące mistrzostwom zostały przygotowane z myślą o wszystkich chętnych, niezależnie od wieku i formy. Udział jest całkowicie bezpłatny, a formalności ograniczono do minimum - zapisy odbywają się wyłącznie na miejscu.

Centrum wydarzenia będzie Stadion Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, gdzie od godziny 17:30 rozpocznie się przyjmowanie uczestników.

Na trasę można wyruszyć w dowolnym momencie między 17:30 a 19:00. Finałem będzie ceremonia o 19:30, najpierw dekoracja najlepszych uczestników biegów otwartych, a następnie wręczenie medali Mistrzostw Polski.

Dwie trasy do wyboru

Organizatorzy przygotowali dwie przystępne trasy, dopasowane do różnych uczestników:

Trasa rodzinna (1,5–2 km)

Krótka i łatwa, idealna dla rodzin z dziećmi. Bez presji czasu, liczy się wspólna zabawa i odkrywanie punktów w terenie.

Trasa indywidualna (ok. 2–3 km)

Bardziej wymagająca trasa dla młodzieży i dorosłych, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności.

Wielkie zawody, lokalna przygoda

Otwarte biegi są częścią największej imprezy orientacyjnej w Polsce - Mistrzostw Polski w biegu na orientację 2026, które w dniach 16–17 maja przyciągną do Świdnicy najlepszych zawodników z całego kraju.

- Chcemy pokazać mieszkańcom, że bieg na orientację to aktywność dostępna praktycznie dla każdego, niezależnie od wieku czy kondycji. Otwarte biegi to szansa, by w prosty sposób spróbować czegoś nowego, aktywnie spędzić czas i poczuć atmosferę dużej sportowej imprezy. Tego dnia liczy się przede wszystkim dobra zabawa, ruch i satysfakcja z odnajdywania kolejnych punktów na trasie - mówi Radosław Werner, kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Organizatorami i partnerami wydarzenia są Dolnośląski Związek Orientacji Sportowej, Miasto Świdnica oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

Więcej informacji na stronie: https://mp2026.dzos.pl/swidnica/#program.

Przypominamy, że w Parku Młodzieżowym dostępna jest całoroczna, bezpłatna strefa biegów na orientację. Szczegóły na stronie: www.znajdzsiewlesie.pl/swidnica.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2026 Highlander's Group