Niedziela, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 940
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 10 lat współpracy

Środa, 9 października 2019, 7:46
Autor: red
Świdnica: 10 lat współpracy
Fot. Starostwo Powiatowe Świdnica
Świdnicki Mechanik już po raz ósmy gościł w dniach 21.09.–28.09.2019 uczniów i nauczycieli z Berufskolleg für Technik und Gestaltung z Gelsenkirchen.

Współpraca między szkołami trwa od grudnia 2010 roku, a więc w tym roku obchodzimy 10 lecie tejże współpracy. Młodzież z obu szkół, jak co roku, w grupach polsko-niemieckich konstruowała elektroniczne kostki do gry, wzbogacając swoją wiedzę o wiadomości z zakresu elektroniki.

Program wymiany uczniowskiej, niezwykle bogaty w atrakcje turystyczne, umożliwił uczniom z obu szkół nie tylko poznać walory kulturowe i historię Świdnicy, ale również Wrocławia, Kościołka Wang czy Schroniska "Samotnia". Tradycyjnie odbyły się lekcje historii na temat II wojny Światowej na Zamku Książ, w Muzeum Gross Rossen oraz Krzyżowej.

Zwieńczeniem pobytu było wspólna wycieczka w Karkonosze. Tydzień szybko minął, a młodzież niemiecka zachwycona pięknem i gościnnością Dolnego Śląska wróciła w sobotę do Gelsenkirchen. Uczniowie z Mechaniką udadzą się do Niemiec z jubileuszową wizytą w pierwszym tygodniu grudnia. Projekt współfinansowany jest w ramach Współpracy Polsko-Niemieckiej, a jego koordynatorami są Jolanta Sajdak i Christoph Hense.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group