Sobota, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 990
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: „100 dni na 100–lecie” cykl wydarzeń w Świdnicy upamiętniających stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości

Piątek, 30 marca 2018, 13:00
Aktualizacja: 19:00
Autor: red
W tym roku obchody najważniejszego święta państwowego nie ograniczą się jedynie do dnia 11 listopada.

Program uroczystości jest rozciągnięty w czasie, obejmować będzie wiele wydarzeń towarzyszących, których wspólnym mianownikiem ma być niepodległość. Prace nad jego szczegółowymi założeniami zakończył, specjalnie powołany do tego przez Prezydent Świdnicy, komitet społeczny. W jego skład weszły organizacje społeczne, polityczne, religijne i kulturalne, dla których obchody tego wydarzenia są niezwykle ważne.

Program obchodów w Świdnicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości składa się zarówno z przedsięwzięć o charterze edukacyjnym, oficjalnym, poważnym, jak i lekkim, zabawowym, rekreacyjnym i sportowym. Będą festyny, biegi, konkursy, koncerty i wystawy, ale także oficjalne uroczystości połączone z odsłonięciem pamiątkowej tablicy. Pamięć tego wielkiego wydarzenia uczcimy również posadzeniem 100 drzew!

W wyniku pracy Świdnickiego Komitetu Organizacyjnego Obchodów Stulecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości, w szerszym gronie i podgrupach, złożono kilkadziesiąt różnorodnych pomysłów - propozycji. Wszystkie zostały wnikliwie przeanalizowane pod względem możliwości finansowo - organizacyjnych ich realizacji.
- Serdecznie dziękuje wszystkim zaangażowanym osobom za stworzenie tak różnorodnego i bogatego programu. Mam nadzieję, że te obchody będą w naszym mieście szczególne, że będzie to święto radosne i integrujące – mówi prezydent, Beata Moskal-Słaniewska.
Zapraszamy także wszystkich, którzy będą chcieli podzielić się informacjami o realizowanych w ciągu roku, innych przedsięwzięciach z okazji stulecia odzyskania niepodległości, do kontaktu z Referatem Kultury Urzędu Miejskiego w Świdnicy (Joanna Trojan-Skała, tel.74-8562-836, adres e-mail: j.trojan-skala@um.swidnica.pl). Informacje o Państwa działaniach opublikujemy na naszej stronie internetowej www.um.swidnica.pl w specjalnej zakładce „100 lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group