Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 965
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lutomia: 10–lecie klubu miłośników tradycji wiejskiej w Lutomii

Niedziela, 24 lutego 2019, 13:11
Aktualizacja: 13:13
Autor: red
Lutomia: 10–lecie klubu miłośników tradycji wiejskiej w Lutomii
Fot. Gmina Świdnica
Mają za sobą ponad 400 spotkań podczas których rozwijają różnorodne zamiłowania i promują tradycje regionu. Mają nawet swój własny hymn i kronikę. Mowa o Klubie Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi, który 23 lutego świętował 10 lecie swojej działalności.

Bogatą historię Klubu zaproszonym gościom relacjonowali wspólnie Lucyna Urbańska i Roman Mika, prezentując na filmach i fotografiach 10 lat swojej działalności. Jak podkreślali, Klub został założony 14 lutego 2009 r. Zrzesza 23 osoby w tym 5 panów.
- Klub powstał z myślą o wszystkich, niezależnie od wieku, a jego głównym celem jest wspomaganie i rozwój społeczności lokalnej, kultywowanie działań, które wiążą się z tradycją wiejską, aby zachować ją dla kolejnych pokoleń. Jesteśmy razem, bo jest z kim porozmawiać, mamy co robić i jesteśmy na dobre i złe. Traktujemy się jak rodzina – podkreślali członkowie Klubu Miłośników Tradycji Wiejskiej w Lutomi.

W bogatej i różnorodnej działalności Klubu znalazło się ponad 400 spotkań, tych cyklicznych tj. wspólne kolędowanie, jarmarki wielkanocne, noce świętojańskie, święto chleba, pierogów, dyni, pieczonego ziemniaka, jak również tych całkiem nowych. Członkowie Klubu zwiedzają Polskę, uczestnicząc w wycieczkach i pielgrzymkach, ale nie są im obce zagraniczne wyjazdy np. do Pragi, czy Drezna. Współpracują z młodzieżą szkolną oraz z podopiecznymi z Domu Opieki Społecznej w Bielawie. Biorą udział w różnych inicjatywach na rzecz osób poszkodowanych. Do legendy przeszły ich wspaniałe biesiadne spotkania i bale karnawałowe, często w stylu ''retro''.

Za aktywność i promowanie życia na emeryturze dziękowała wójt gminy Świdnica Teresa Mazurek wraz z przewodniczącą Rady Gminy Świdnica Reginą Adamską.
- Dziękujemy Państwu przede wszystkim za waszą jakże bogatą aktywność. Za to, że inicjujecie wiele spotkań miedzy sobą, angażując również dzieci i młodzież. Nic nie zastąpi prawdziwej rozmowy i kontaktu z drugim człowiekiem. Oby nigdy nie brakowało Wam sił i zapału do wspierania kolejnych pokoleń. Niech młodzi zawsze dostrzegają Wasze zaangażowanie i troskę w pielęgnowanie polskiej tradycji i wartości z niej wyrastających. Przyjmijcie także życzenia zdrowia, optymizmu i jeszcze wielu aktywnych, pogodnych lat życia.

Jak przystało na jubileusz, życzenia płynęły od wielu zaprzyjaźnionych organizacji i instytucji, z którymi na co dzień współpracuje Klub Miłośników Tradycji Wiejskiej.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group