Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 882
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: 11 mln zł dla niepełnosprawnych

Czwartek, 2 kwietnia 2015, 10:51
Aktualizacja: 14:54
Autor: red.
Zarząd Województwa Dolnośląskiego zatwierdził podział środków na realizację zadań z obszaru wspierania aktywności zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych w 2015 roku. Ponad 3 mln złotych przeznaczone zostanie na inwestycje budowlane w obiektach służących rehabilitacji osób niepełnosprawnych, 3,5 mln złotych na utworzenie zakładów aktywności zawodowej, a prawie 4,4 mln na działanie istniejących ośrodków – we Wrocławiu, Jeleniej Górze, Wałbrzychu, Świerzawie i Mikoszowie.

Rozdysponowane środki pochodzą z dotacji, jaką województwo otrzymało z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Zgodnie z art. 48 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej osób niepełnosprawnych wysokość otrzymanej kwoty wynika z algorytmu zatwierdzonego przez rząd. Uwzględnia on m.in. liczbę mieszkańców, liczbę osób niepełnosprawnych oraz tych, które uczestniczą w terapiach zajęciowych czy też kwotę zaplanowaną przez PFRON w danym roku na wsparcie samorządów.

- Zgodnie z założeniami konsekwentnie dążymy do utworzenia Zakładu Aktywności Zawodowej w Wałbrzychu. Jesteśmy w trakcie rozmów z prezydentem Romanem Szełemejem o zrealizowaniu tego przedsięwzięcia przez Gminę Wałbrzych - powiedział Cezary Przybylski, marszałek województwa.

Podczas posiedzenia zarządu zadecydowano również m.in. o udzieleniu wsparcia Konferencji Rektorów Uniwersytetów Śląskich. Jest to inicjatywa rektorów uczelni Wrocławia, Opola i Katowic oraz uczelni czeskich. Głównym tematem konferencji, która odbędzie się 10 maja 2015 r., ma być współpraca transgraniczna między uczelniami wyższymi i samorządami. Podjęto również decyzję o zawarciu porozumienia z kolejną gminą (Lwówek Śląski) w zakresie bieżącego utrzymania dróg wojewódzkich. Do tej pory samorząd województwa podpisał takie porozumienia z 15 jednostkami samorządu terytorialnego.

(UMWD)

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group