Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 735
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Żarów: 15 lat podstrefy Żarów

Piątek, 7 października 2016, 14:26
Aktualizacja: Sobota, 8 października 2016, 8:28
Autor: red
Żarów: 15 lat podstrefy Żarów
Fot. użyczone
Ponad 100 ha terenu zagospodarowanego dzięki inwestycjom przekraczającym już 1,1 miliarda złotych, 13 przedsiębiorców i 2300 pracowników – kilkanaście lat temu nikt by nie pomyślał, że Podstrefa Żarów będzie jedną z najprężniej rozwijających się lokalizacji Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej „INVEST–PARK”.

Gala jubileuszowa z okazji XV – lecia powstania Podstrefy Żarów zgromadziła wielu znakomitych gości. Pojawili się przedstawiciele firm japońskich, włoskich i polskich, reprezentanci świata biznesu i nauki, włodarze sąsiednich miast i gmin, a także wiele osób, bez których powstanie i rozwój podstrefy nie byłby możliwy.
- Zgromadzeni goście w sposób dobitny świadczą o randze tego wydarzenia i o tym jak ważne dla życia mieszkańców Żarowa, całej gminy i regionu jest funkcjonowanie przedsiębiorstw strefowych w Żarowie – podkreślał w przemówieniu prezes wałbrzyskiej strefy, Maciej Badora.

Burmistrz Żarowa złożył podziękowania osobom oraz firmom za kreowanie pozytywnego gospodarczego wizerunku Gminy. Takie wyróżnienie otrzymał również zarząd wałbrzyskiej strefy.
- Dziś obchodząc XV – lecie powstania podstrefy Żarów widzimy, jaki ogrom zmian towarzyszy jej istnieniu. Cieszymy się z każdego zakładu, który zapewnia ludziom pracę, a gminie harmonijny rozwój. Dziękuję za niezliczone inicjatywy, życzliwość, zaangażowanie i wielką determinację – mówił podczas jubileuszu gospodarz Leszek Michalak.

Gościem honorowym gali był Ambasador Japonii w Polsce, Shigeo Matsutomi. Ambasador przekazał burmistrzowi Żarowa specjalne „Wyróżnienie Ministra Spraw Zagranicznych Japonii” za wybitne osiągnięcia w promowaniu przyjaznych stosunków między Japonią i krajami z zagranicy.
- Po tym, jak japońskie firmy AKS, Yagi, Daicel i Bridgestone założyły swoje fabryki w podstrefie, Żarów stał się jednym z najważniejszych miejsc inwestycyjnych dla firm japońskich – mówił Ambasador Japonii Shigeo Matsutomi.

Burmistrz Żarowa, Leszek Michalak oraz Wiceprezes WSSE „INVEST-PARK”, Michał Szukała wręczyli specjalne podziękowania przedstawicielom firm, które zainwestowały w Podstrefie Żarów - za zaufanie i działalność na rzecz lokalnego rozwoju.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group