Podczas wizyty uczniowie mieli możliwość zapoznania się ze specyfiką służby w Policji, dowiedzieli się m.in. czym zajmuje się technik kryminalistyki. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia praktyczne, podczas których dzieci mogły samodzielnie spróbować ujawniania i zabezpieczania śladów daktyloskopijnych, czyli odcisków palców.
Młodzi goście obejrzeli również policyjny radiowóz od środka, poznając jego wyposażenie oraz przeznaczenie wykorzystywanego sprzętu. Wizyta wzbudziła wiele emocji i ciekawości – uczniowie chętnie zadawali pytania dotyczące służby w Policji oraz pracy funkcjonariuszy.
Na zakończenie spotkania każdy z uczniów otrzymał element odblaskowy, który z pewnością wpłynie na poprawę ich bezpieczeństwa w ruchu drogowym, szczególnie po zmroku.












