Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 1240
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 165 interwencji

Niedziela, 21 lutego 2021, 9:39
Aktualizacja: 9:41
Autor: red
Świdnica: 165 interwencji
Fot. Straż Miejska Świdnica
Wybrane interwencje świdnickiej Straży Miejskiej na zgłoszenia mieszkańców w okresie 12–18 lutego 2021 roku.

13.02.2021r. godz.0.10 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od kobiety, która twierdziła, że słyszy straszne krzyki mężczyzny z rejonu ulicy Korczaka. W rejon ten natychmiast skierowano patrol straży miejskiej. Funkcjonariusze szybko zlokalizowali osobę leżącą na drodze przy starych barakach. Mężczyzna twierdził, że się przewrócił i doznał urazu nogi. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe, które przewiozło poszkodowanego do szpitala.

15.02.2021r. godz.7.44 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od opiekuna schroniska dla bezdomnych przy ulicy Leśnej. Podopieczny schroniska samowolnie opuścił to miejsce. Problem polegał na tym, że był on bardzo lekko ubrany, a na zewnątrz była bardzo niska temperatura. Mężczyźnie groziło wychłodzenie. Informację tą natychmiast przekazano patrolom straży miejskiej. Podopieczny schroniska o godzinie 8.45 został zlokalizowana na ulicy Traugutta. Został przewieziony do schroniska i przekazany opiekunowi.

15.02.2021r. godz.18.21 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał od zaniepokojonej kobiety zgłoszenie, dotyczące niecodziennej sytuacji. Na przystanku komunikacji miejskiej przy ulicy Wyszyńskiego starszy mężczyzna zaczął się rozbierać. Gdy na miejscu pojawili się strażnicy osoba ta była już bez spodni. Szybko ustalono, że powodem takiego zachowania był alkohol wypity w nadmiernej ilości. Ustalono adres zamieszkania córki starszego pana. Mężczyzna został tam przewieziony i oddany pod jej opiekę.

16.02.2021r. godz.8.42 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od operatora monitoringu wizyjnego dotyczące dużego nawisu lodowego na budynku numer 3 przy ulicy Franciszkańskiej. W związku z faktem, że istniało realne zagrożenie dla przechodniów, patrol straży miejskiej zabezpieczył to miejsce i powiadomił administratora nieruchomości o zagrożeniu. O godzinie 10.10 nawis lodowy został usunięty. Niestety, koło południa z dachu tego budynku zaczęły spadać kawałki ludu. Konieczna była ponowna interwencja administratora budynku.

16.02.2021r. godz.15.59– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Świdnicy, iż w Parku Centralnym na zamarzniętym potoku Witoszówka bawi się grupa dzieci. Funkcjonariusze straży miejskiej potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu przeprowadzono rozmowę z dziećmi, wyjaśniono im jak niebezpieczna jest zabawa na zamarzniętych zbiornikach wodnych, nawet w sytuacji, gdy są one płytkie.

16.02.2021r. godz.18.27 – dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego przed brama budynku przy ulicy Niemcewicza. Skierowany na miejsce patrol potwierdził zgłoszenie. Mężczyzna w wieku około 60 lat uskarżał się na silny ból nogi. Prawdopodobnie doznał urazu na skutek upadku. Na miejsce wezwano pogotowie ratunkowe. Mężczyzna został przewieziony do szpitala.Przypominamy, że w takich sytuacjach zgłoszenia należy bezwzględnie dokonywać do Centrum Powiadamiania Ratunkowego na numer 112. W przypadkach zagrożenie życia czy też zdrowia każda minuta może decydować o skuteczności takiej interwencji.

16.02.2021r. godz.18.58– dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał zgłoszenie dotyczące grupy nieletnich palących papierosy na terenie dworca autobusowego Centrum Przesiadkowego. Na miejscu patrol zastał 5 nieletnich. Jedna z tych osób paliła papierosa. Na miejsce wezwano prawnego opiekuna, któremu przekazano podopiecznego oraz wyjaśniono przyczynę interwencji.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group