Środa, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 655
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Świdnica: 19. Międzynarodowe Świdnickie Noce Jazzowe – Zaucha Quartet

Czwartek, 15 marca 2012, 11:08
Aktualizacja: 11:10
Autor: red
Świdnica: 19. Międzynarodowe Świdnickie Noce Jazzowe – Zaucha Quartet
Fot. użyczone
Tym razem wystąpi dla publiczności czterech muzyków, którzy razem tworzą zespół Zaucha Quartet.

TOMASZ SOCHACKI
Świdniczanin. Muzyk, wokalista, pedagog, certyfikowany trener wokalny i członek zarządu Międzynarodowego Stowarzyszenia Sztuki Wokalnej "Natural Voice Perfection" (www.naturalvoiceperfection.com), przyjęty również do prestiżowego amerykańskiego stowarzyszenia nauczycieli śpiewu „International Voice Teachers Of Mix” (www.ivtom.org). Współpracuje z Grzegorzem Wierzbą i Mateuszem Puławskim, z którymi wspólnie koncertuje i komponuje utwory. Śpiewa muzykę rozrywkową, związany jest z nurtem poezji śpiewanej. Od 2003r. zajmuje się pracą jako trener wokalny. Pracował w wielu ośrodkach kultury prowadząc zajęcia wokalne. Ze swoimi wychowankami zdobył wiele prestiżowych nagród na festiwalach ogólnopolskich i międzynarodowych. Zasiada jako juror w wielu konkursach i prowadzi warsztaty wokalne w całej Polsce. W 2004r. założył własne Studio Wokalne „Katharsis”, a w 2007r. otworzył Szkołę Artystyczną pod nazwą Studio Artystyczne "Katharsis" (www.sak-art.com.pl), gdzie każdy może rozwijać swoje pasje w kierunku wokalnym, muzycznym, tanecznym i plastycznym. Cały czas współpracuje z wieloma nauczycielami śpiewu w całej Polsce i na świecie pogłębiając swoją wiedzę zarówno praktyczną jak i teoretyczną. Od wielu lat współpracuje również z foniatrą i logopedą, którzy pomagają mu w podjęciu odpowiednich działań dla osób przychodzących z problemami głosu i mowy.

MATEUSZ PUŁAWSKI
świdnicki i wrocławski gitarzysta i kompozytor jazzowy. Tegoroczny dyplomant we Wrocławskiej Szkole Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie Artura Lesickiego. Doskonali się również na warsztatach jazzowych, m.in."cho-jazz" w Chodzieży. Prowadzi dwa autorskie zespoły "Quintet" z Tomaszem Wendtem, Boguszem Stępakiem ("Soundrise"), Bartłomiejem Ziętarą i Mateuszem Dwornikiem oraz "Kwartet" z Glorią Janeczek, Szymonem Cabanem i Tomaszem Kosowskim. Występuje także w wielu innych projektach, gra w duetach oraz solo. Z Tomaszem Sochackim współpracuje od 2007 roku. Występował w ramach Świdnickich Nocy Jazzowych, Wrocławskich Zaduszek Jazzowych. Współpracował w ramach Jazzu Nad Odrą. Zagrał również gitarowe partie w koncertach "W obłokach", w piątą rocznicę śmierci Marka Grechuty (impresariat Piotr Guzek; kierownictwo muz., fortepian Jerzy Kaczmarek; śpiew Iwona Loranc). Jest tegorocznym stypendystą artystycznym prezydenta Miasta Wrocławia. Jest częstym gościem wrocławskich jazzowych jam sessions. Grał m.in. z Jasonem Moranem, Reubenem Rogersem, Ericiem Harlandem, Zbigniewem Lewandowskim, Tomaszem Pruchnickim, Sławomirem Dudarem i wieloma innymi.

PIOTR NOSAL
Absolwent Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. Basista, sideman. Współpracował z Katarzyną Groniec, Haliną Frąckowiak, gitarzystami: Leszkiem Cichońskim i Tomaszem Lipertem (De Mono), perkusistą Zbigniewem Lewandowskim; producentem muzycznym Pawłem Zareckim, wokalistką Tammy Rochelle z USA, a także z Kabaretem 'Neonówka' (zespół 'Żarówki'), Orkiestrą Reprezentacyjną Wojsk Lądowych. Bierze aktywny udział w życiu wrocławskiej sceny muzycznej. Był związany z wrocławskim teatrem muzycznym 'Capitol' (spektakl 'Operetka'). W ramach festiwalu Jazz nad Odrą współpracował z trębaczem Brownman'em Ali z Trinidadu (guru's Jazz Mataz), perkusistą Dariuszem Kaliszukiem, saksofonistą Piotrem Baronem. W ramach festiwalu 'Korzenie Rytmu' grał z wybitnym kubańskim perkusistą Enildo Rasua. Wielokrotnie prowadził warsztaty muzyczne w kraju i za granicą. Na stałe współpracuje z zespołami: Mikromusic, Nat Queen Cool (Natalia Lubrano), Madlove, The Filmharmony Orchestra (17 osobowy Big Band). Koncertował w USA, Niemcy, Węgry.

PIOTR ŚWIĘTONIOWSKI
Pianista, kompozytor i aranżer. Aktualnie gra w zespołach Celebrate, Hoodoo band, Alicja Janosz. Wcześniejsze projekty to Optimystic, autorski projekt Tribute To EST, Gienek Loska, We Love Miles, Electric Groove Gang.
Koncertował z popularną wokalistką Moniką Brodką. Jako pianista współpracuje z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Autor muzyki do spektaklu "Do nieznanego", którego premiera miała miejsce w 2011 roku podczas Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu. Współautor muzyki do filmu na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Zniknięcie" w reżyserii Adama Uryniaka, premiera w 2011 roku. Obecnie pracuje nad autorską płytą zespołu Celebrate.

Data: 15.03.12
Godz. 19.30
Miejsce: sala teatralna ŚOK, Rynek 43
Bilety 20,- i 15 ,-

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group